Kofçaz Kaymakamı Özderin, görevine başladı

28
Kofçaz’ın yeni Kaymakamı Enver Özderin, 21.02.2011 tarihli İçişleri
Bakanlığı kararıyla Kofçaz Kaymakamı olarak atandı ve görevine başladı.

Kaymakam Enver Özderin, geldiğinde ilk ziyaretini Yukarıkanara, Aşağıkanara ,Malkoçlar ve Beyci köylerine gerçekleştirdi. Kaymakam Özderin ziyaretleri sırasında Köy halkına; gezi sebebinin iade-i  ziyaret ve istekleri köy sakinlerinden bizzat dinlemek amacıyla yaptığını belirtti. Kaymakam, “muhtarlarımız ilçeye her geldiklerinde köyün isteklerini bizlere iletiyor. Biz de sizlerin isteklerini, dinlemekle yetinmeyip, sizlerin ağzınızdan dinleyip, yerinde görmek için buradayız” dedi.
Köy sakinleri bir bir istek ve sıkıntılarını dile getirdi. Ziyaretlerde tarımdan sağlığa,
eğitimden yol yapımlarına, hayvancılıktan sulama alanlarına kadar birçok
konu konuşuldu. Kaymakam Özderin, yapılabilecekler konusunda ziyarete katılan kurum
amirlerine talimatlar verdi.

Enver Özderin kimdir?
1983 yılında Çanakkale ili Biga ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Biga’da tamamladı. 2006 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. 2007 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından açılan kaymakamlık sınavını kazanarak Çanakkale Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Bilecik / Yenipazar ve Eskişehir / Mihalıççık ilçelerinde Kaymakam Vekilli
*görevlerinde bulundu. 1 yıl süreyle İngiltere’de dil eğitimi ve kamu yönetimi incelemesinde bulundu. 21/02/2011 tarihinde Kofçaz Kaymakamı olarak göreve başladı. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here