Kofçaz Belediyesi “Bal ve Ceviz Festivali” düzenliyor

43
Kırklareli’nin Kofçaz Belediye Başkanlığı, sosyal projeler kapsamında ve yörenin tanıtımına katkı sağlaması amacıyla “Kofçaz Belediyesi 1. Bal ve Ceviz Festivali” düzenliyor.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Kofçaz Belediye Başkanlığı, sosyal projeler kapsamında ve yörenin tanıtımına katkı sağlaması amacıyla “Kofçaz Belediyesi 1. Bal ve Ceviz Festivali” düzenliyor.
Kofçaz Halk Eğitim Bahçesi’nde, Filiz Aris, Safiye Aydoğan, Gökhan Meneşe ve Ateş Böceği Gülhan ve Dans Ekibi’nin gösterileri yapılacak ve gün boyu çeşitli etkinliklerin yapılacağı festival 10 Eylül 2014 Çarşamba günü saat 20.00’da başlayacak.
Kofçaz Belediye Başkanı Mehmet Balcı yapılacak olan festival ile ilgili olarak şunları kaydetti:
“İlçemizin tanıtımını yapabilmek adına bu şekilde bir festival hazırlığı yaptık. İlçemiz Bal yönünden ülkemizin en kıymetli bal üretim sahasına sahip, aynı zamanda Köysel reçelleri ile Trakya ve ülkemize hızla adını duyuran ceviz reçelinden esinlenerek Bal ve Ceviz Festivali düzenlemeye karar verdik. Seçildiğimizden bu yana gerek hizmet gerek sosyal projeler anlamında yoğun bir çalışma temposu içerisindeyiz.  Bu festivali İnşallah gelenekselleştirip her yıl daha da büyüterek yapacağız. İlçemiz her şeyin en iyisine en güzeline layık. Buradan festivalimizde ürün tanıtımı yapmak isteyen ve festivalimizde stant açmak isteyen değerli esnaflarımıza da çağrıda bulunuyorum. Gelin bu festivali hep birlikte daha da güzelleştirelim ve daha da büyütelim. Aynı zamanda bu festivalimizde Rumeli Tv’de de çekim yapılarak ilerleyen dönemlerde Tv’de yayınlanacak. Tüm Kırklareli halkını da güzel ilçemizi görmeye ve festivalimizde bulunmaya davet ediyorum.” (Fatih Eser)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here