KLÜ Kayalı yerleşkesine 50 bin tüplü fidan dikildi

12
KLÜ Genel Sekreteri Erbay Kayalı yerleşkesi ağaçlandırma alanın bir dönümüne yaklaşık 50 bin tüplü fidan dikildiğini söyledi.

HABER MERKEZİ
Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Kayalı yerleşkesi ağaçlandırma alanına ‘Toplum Yararına Çalışma Programı Ağaçlandırma Projesi’ kapsamında yaklaşık 50 bin fidan dikildi.
Kırklareli Üniversitesi Genel Sekreteri Ergün Erbay Kayalı yerleşkesi etrafını çevreleyen 200 dönüm ağaçlandırma alanına ‘Toplum Yararına Çalışma Programı Ağaçlandırma Projesi’ kapsamında iş istihdamı sağlanan 60 personel ile bir dönüme yaklaşık 50 bin tüplü meşe fidanı dikildiğini belirtti.
Erbay; “Üniversitemizin Kayalı yerleşkesi ağaçlandırma alanına, Türkiye İş Bulma Kurumu Kırklareli İl Müdürlüğü, Kırklareli İl Çevre ve Orman Müdürlüğü, Kırklareli Orman İşletme Müdürlüğü ve üniversitemizin işbirliği ile düzenlenen ‘Toplum Yararına Çalışma Programı Ağaçlandırma Projesi’ kapsamında iş istihdamı sağladığımız 60 personel ile bir dönüm alana yaklaşık 50 bin tüplü fidan toprakla buluşturuldu” dedi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.