Kızılay Kan Bağış Otobüsü Kırklareli’deydi

18
* Türk Kızılayı Edirne Kan Toplama Merkezi Müdürü Dr. Güler Ateş; “Türkiye’nin kan ihtiyacını tamamiyle gönüllü bağışçılardan sağlamak ve hiçbir hastanın da kan aramasını istemiyoruz” dedi.
HABER MERKEZİ
Türk Kızılayı Edirne Kan Toplama Merkezi ile Kırklareli Karakaşbey Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin ortak çalışmaları çerçevesinde Kızılay Kan bağış otobüsü Kırklareli’ne geldi.
9 Haziran 2012 Cumartesi günü Kırklareli’ne gelen Kan Bağış Otobüsü, 10 Haziran Pazar gününe kadar Vilayet Meydanı’nda kan bağışçılarını bekledi.
Türk Kızılayı Edirne Kan Toplama Merkezi Müdürü Dr. Güler Ateş, güvenli kanın gönüllü bağışçılardan elde edilen kan olduğunu söyledi.
Hiçbir hastanın kan aramasını istemediklerini belirten Ateş, hangi kan grubu olursa olsun kolaylıkla bulmasını sağlamak birinci hedefleri olduğunu ifade etti.
Ateş; “Kan, kaynağı insan olan tek tedavi aracıdır. Bütün dünyanın kabul ettiği tanımı ile hiçbir maddi ve manevi beklentisi olmadan tamamen kendi iradesi ile kan ve kan ürünü bağışlayan kişilere kan bağışçısı denir. Dünya Sağlık Örgütü’nün de söylediği gibi en güvenli kan gönüllü bağışçılardan elde edilen kandır. Türk Kızılayı olarak amacımız Türkiye’nin kan ihtiyacını tamamıyla gönüllü bağışçılardan sağlamak ve hiçbir hastanın da kan aramasını istemiyoruz. Bu yüzden de çeşitli etkinlikler ile kan bağışı kampanyaları düzenliyoruz. Bunlardan bir tanesini de Kırklareli’de gerçekleştiriyoruz. Karakaşbey Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği çok güzel bir kampanyaya destek verdiler. Türkiye’de çok geniş bir katılımcı kitleleri var. Bütün kan verenlere bağışladıkları hayatlar için teşekkür ediyorum” dedi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here