“Kitaplar insanların en iyi dostudur”

17
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek, Kütüphanecilik Haftası dolayısıyla yaptığı açıklamasında kitapların yaşamın her adımında yararlanılacak en önemli kaynaklar olduğunu belirterek şunları kaydetti…


HABER MERKEZİ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek, Kütüphanecilik Haftası dolayısıyla yaptığı açıklamasında kitapların yaşamın her adımında yararlanılacak en önemli kaynaklar olduğunu belirterek şunları kaydetti:
“Bilginin ve onu kitlelere ulaştıran kitapların yaşamın her adımında yararlanılacak en önemli kaynaklar olduğu bilincini toplumun tüm kesimlerinde oluşturabilirsek, halkımızın kitaplıklardan daha fazla yararlanmasını sağlayabiliriz.
Kitaplıkların çağdaş anlamda bilgi merkezlerine dönüştürülebilmesi için, yayınların güncelleştirilmesi, kitap varlığının zenginleştirilmesi, teknik donanım ve altyapı eksiklikleri gibi kimi sorunların çözülmesi gerekmektedir. Hizmet kalitesinin yükseltilebilmesi, her yaştan insanın bilgi gereksinimine yanıt oluşturulabilmesi, kitaplıkların yaygınlaştırılmalarını ve dünya ölçütlerinde hizmet vermelerini sağlayacak adımların atılmasıyla başarılabilecektir.
Okuma alışkanlığı bireye ve topluma sayısız yararlar sağlamaktadır. Unutulmamalıdır ki, okumayan, okumayı sevmeyen insan düşünce üretemez, kendini anlatamaz, çevresinden kopuk, gelişmelerden ve gerçeklerden uzak bir yaşam sürmek durumunda kalır.
Kütüphane Haftası’nda, kitapların insanlar için en iyi dost olduklarını anımsatarak, herkesi kitap okumaya, kitaplıkların önemini kavramaya ve kitaplıkların zenginleştirilmesi için kitap armağan etmeye çağırıyor, bu duygularla Kütüphane Haftasını kutluyor selam ve saygılarımı sunuyorum.” (s)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here