Kırsal Dağıtım Hatları’ndaki arızalar en aza indiriliyor

12
Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ) Genel Müdürü Ahmet Erdoğan kırsal dağıtım hatlarının bu yıldan itibaren iletken çekilerek hatların devreye alınması şeklinde yürütüleceğini belirterek şunları kaydetti:

HABER MERKEZİ

“Genel Müdürlüğümüz hizmet sahasında bulunan Kırsal Dağıtım Hatlarının birçoğu 2009 yılında ihale edilmiştir. 2009 yılında daha çok direk dikmek sureti ile sürdürülen tesis çalışmaları, 2010 yılı itibari ile iletken çekilerek hatların devreye alınması şeklinde yürütülmektedir
Enerji Nakil Hatlarına iletken çekilmesi sırasında mevcut ENH’lar ile çakışılan yerlerde can ve mal emniyetlerinin sağlanması amacı ile programlı enerji kesintileri yapılmaktadır. Ayrıca tesis çalışması biten ENH’ların sisteme alınması sırasında mevcut köy branşman hatlarının ve özel müşteri branşmanlarının yeni hatlara alınabilmesi için programlı enerji kesintileri yapılmaktadır.
Yeni yapılan Enerji Nakil Hatlarında tesis çalışmalarının bitirilerek devreye alınması ile birilikte bu hatlarda oluşabilecek arızi durumlar en aza indirilecektir. Arızi durumları en aza indirmek için yapılan tesis çalışmalarının bitirilmesi ile Enerji Nakil Hatlarında yaşanması muhtemel enerji kesintilerinin önüne geçilecek veya enerji kesinti süreleri minimum seviyeye indirilecektir.” (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here