KIRKSEDER yine kelimelerle, gönülleri doldurdu

26
KIRKSEDER yine kelimelerle, gönülleri doldurdu

Kırklareli Kültür Sanat ve Edebiyatçılar Derneği (KIRKSEDER) her ayın ilk Cumartesi gerçekleştirdiği şiir dinletisini, 5 Aralık’ta Il Halk Kütüphanesi’nde Saat 14:00’da düzenledi.

Şiir dinletisinde şehir dışından gelen misafir konukları da ağırladı. KIRKSEDER Başkanı Nazif Karaçam dinletinin açılış konuşmasında şunları kaydetti; "Değerli arkadaşlar bu ay ki şiir dinletisine hoş geldiniz. Şiir dinletisine iştirak eden arkadaşlarımıza ve şehir dışından gelen misafirimiz Remzi Yeşilyurt’a hoş geldiniz demek istiyorum. Her ay olduğu gibi bu ay da burada sizlerle birlikte olmaktan memnuniyet duyuyorum. Bu tür sanatsal etkinliklerin devamını diliyor, yeni eserleri olan şair arkadaşlarımızın şiirlerini dinlemekten onur duyuyorum" dedi.

Nazif Karaçam’ın konuşmasının ardından Alaeddin Ikican, Erman Ulusoy’un, konuşmalarının ardından şairler şiirlerini tek tek okudular.

Şiir dinletisi kalabalık bir şair ve şiir severler grubunun katılımı ile gerçekleşti. Her ay olduğu gibi bu ay da, şiirlerini büyük bir coşkuyla okuyan şairler duygu seli içinde bir dinletiyle gönülleri fethettiler.

KIRKSEDER Başkanı Nazif Karaçam’la birlikte şiir dinletisine iştirak eden şairler ve konuk şiir severler şu şekilde; "Sündüz Mutluay, Güner Gürkaş, Aysel Tarcan, Enis Ilgar, Ercan Öztekin, Emre Çakmak, Kıymet Güngüt, Deniz Erkan (Misafir), Aleyna Sude Erkan (Misafir), Fuat Ertuğrul, Savaş Erdem, Mehmet Özbilen, Musa Ipek, Ermen Ulusoy, Mehtap Şeker, Remzi Yeşilyurt (Misafir), Duygu Gürkaş, Seval Koba, Orhan Atilla Şener, Erdem Birler, Emre Biçen, Mümine Cengiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here