Kırkpınar Başpehlivanı Emin Yenici’ye son görev için sevdikleri Kuleli Köyü’ne koştu

19
1957-58-59 Kırkpınar Yağlı güreşleri Başpehlivanı Kuleli’li Emin Yenici 79 yaşında hayata veda etti.

HABER MERKEZİ
1957-58-59 Kırkpınar Yağlı güreşleri Başpehlivanı Kuleli’li Emin Yenici 79 yaşında hayata veda etti.
1948 Kırkpınar Başpehlivanı Mustafa Yenici’nin oğlu Emin Yenici böbrek yetmezliği nedeniyle diyalize giriyordu.
11 Ağustos 2013 Pazar günü İkindi namazını müteakiben Kuleli Köyü Camii’nde cenaze namazı kılınan Başpehlivan Emin Yenici Köy Mezarlığı’nda toprağa verildi.
1991-92-93 yılları peş peşe Kırkpınar Ağa’lığı yapan Alper Yazoğlu’nun da Kuleli Köyüne gelerek katıldığı cenaze töreninde civar İl ve ilçelerden de gelen dostları Merhum Emin Yenici’ye son görevlerini yerine getirdiler.
Merhum Başpehlivan Emin Yenici’nin Cenaze törenine; Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, Trakya Birlik Başkan Vekili Hilmi Kahraman, Babaeski Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sebahattin Öner, Pankobirlik Yönetim Kurulu üyesi Vedat Dal, İl Genel Meclis üyesi Hüseyin Taşkın, Kuleli Köy Muhtarı Beyti Gere, Babaeski Cumhuriyet Mahalle Muhtarı Kadir Üstünel, Hamidiye Mahalle Muhtarı İbrahim Demir, Gazetemiz Köşe Yazarı Özkan Başaran ve aile yakınları ile köy sakinleri katıldı.
Yoğun katılımın gözlendiği törende, Cenaze Namazı’nı müteakiben Köy Mezarlığı’na uzun bir araç konvoyu ile götürülen Merhum Başpehlivan Emin Yenici toprağa verilmeden önce bir süre Kur’an Kerim okundu. Daha sonra toprağa verilen Merhum Emin Yenici’ye dua edilerek helallik verildi.
Cankurt Medya Grup olarak Merhum Başpehlivan Emin Yenici Ailesi’ne başsağlığı diler, kendisine de Allah’tan Rahmet niyaz ederiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here