“Kırklareli’yi tercih etmekle doğru kararı verdiğimi anladım”

12
Kırklareli Üniversitesi’ne (KLÜ) 2013/2014 Akademik Yılı’nın ilk kaydını yaptıran Fulden Poyraz; “Kırklareli Üniversitesi ilk tercihimdi. İnternetten araştırdığım ile gelip gördüğüm Kırklareli arasında dağlar kadar fark var. İyi ki Kırklareli’yi tercih etmişim” dedi.
 
HABER MERKEZİ
Kırklareli Üniversitesi’nde 2013/2014 Akademik Yılı için kayıtlar 02 Eylül 2013 Pazartesi günü başladı. 5 gün devam edecek kayıtların ilk gününde Kırklareli Üniversitesi’ni tercih eden öğrenciler sabah 07.00’den itibaren velileri ile birlikte Kırklareli Üniversitesi Rektörlüğü bahçesini doldurmaya başladı. Rektörlüğe gelen öğrenciler ile velileri ellerinde pansiyonların tanıtıldığı broşürler bulunan görevliler karşıladı.
* “Kayıt yaptıran her öğrenci aile fertlerimizden biri gibidir”
Saat 10.00 olduğunda Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç, Kırklareli Üniversitesi’ne 2013/2014 Akademik Yılı’nın ilk öğrenci kaydını yapmak üzere Kültür Merkezi’ne geldi. Öğrenciler kadar heyecanlı olduğu gözlemlenen Prof. Dr. Mustafa Aykaç, Kırklareli Üniversitesi’ne gösterilen ilgiden son derece memnun kaldıklarını ifade ederek; “Şehrimiz küçük ama çok emniyetli ve güvenli bir yerdir. Üniversitemizde yeni kurulmuş olmasına rağmen dinamik ve hızla gelişen bir üniversitedir. İyi bir öğretim kadromuz ile personelimiz mevcut. Buraya kayıt yaptıran tüm arkadaşlarımızı kendi aile fertlerimizden biri olarak kabul ediyoruz. Kayıt yaptıran öğrencilerimiz buradan en iyi anıları ve büyük başarılar ile ayrılacaklar. Şehrimizi tercih ederek Üniversitemize kayıt yaptıran öğrencilerimiz buradan duydukları memnuniyeti dile getirmeleri bizlere ayrı bir mutluluk yaşatıyor. Bizimde amacımız, bizleri tercih eden öğrencilerimizin başarıların yükseltmek. Burada huzurlu ve iyi bir eğitim görmelerini sağlamak. Bizde bu kardeşlerimizin bizle duyduğu güveni boşa çıkartmayacağız. Hatta daha fazlasını onlara sunmaya çalışacağız. Onların burada mutlu ve huzurlu bir şekilde 4 yıl başarılı bir eğitim almalarını temin edeceğiz. İnşallah onlar burada mutlu ve başarıl olacaklar. 
2013/2014 Akademik Yılı’nda 6 bin öğrenci kayıtlarını yaptıracak. Bu sayı ile birlikte bu yılki hedefimiz 19 bin öğrenci sınırına varmaktır. Bu kapasitenin üzerinde bir öğrenci sayısını da karşılayacak durumdayız” dedi.
* “Kırklareli’yi ilk tercih etmekten son derece mutluyum”
Balıkesir’in Bandırma İlçesi Kemal Pirence Lisesi’nden mezun olan Fulden Poyraz Kırklareli Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü’ne ilk kaydı yaptıran öğrenci oldu.  Poyraz burasını tercih ederken internette araştırma yaptığını, internette anlatılan Kırklareli ile gördüğü Kırklareli arasında dağlar kadar fark olduğunu belirterek ilk tercih olarak Kırklareli Üniversitesi’ne yapmaktan mutlu olduğunu belirterek; “Kırklareli Üniversitesi’ne bu yıl ilk kayıt yaptıran öğrenci olmaktan dolayı son derece çok mutluyum. Bunun böyle olacağını tahmin etmiyordum. Kaydımı yaptırır çıkarım zannediyordum. Kırklareli Üniversitesi benim ilk tercihim. Rektörümüzün yaptığı açıklamalara da güveniyorum. İnternette burası ile ilgili yaptığım açıklamada pekte böyle durmuyordu. Orada anlatılanlar çok farklıydı. Gelip görünce iyi ki burayı ilk tercih etmişim dedim. Herkese teşekkür ederim” dedi. (Savaş Eskici)
   

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here