Kırklareli’yi Lüleburgaz Lisesi temsil etti

54
Bu yıl 18.’si gerçekleştirilen “Vodafone Freezone 18. Liselerarası Müzik Yarışması”nın İstanbul elemeleri geçtiğimiz hafta sonu İstanbul Bostancı Gösteri Merkezi’nde büyük bir coşkuyla başladı.
HABER MERKEZİ
Bu yıl 18.’si gerçekleştirilen “Vodafone Freezone 18. Liselerarası Müzik Yarışması”nın İstanbul elemeleri geçtiğimiz hafta sonu İstanbul Bostancı Gösteri Merkezi’nde büyük bir coşkuyla başladı. Büyük heyecana sahne olan ve 3 gün boyunca 14 ilden toplam 180 okula ev sahipliği yapan İstanbul elemelerinde, Kırklareli’yi Lüleburgaz Lisesi temsil etti. Kırklarelili öğrenciler, 9 Mayıs’ta İstanbul’da yapılacak elemeler öncesi bütün hünerlerini sergiledi.
Serhat Hacıpaşalıoğlu önderliğinde End Productions’un gerçekleştirdiği Türkiye’nin en uzun soluklu ve kapsamlı yarışması için finale kalmak isteyen okullar Türkiye’nin en ünlü müzisyenlerinin oluşturduğu jüriyi etkilemek için yeteneklerini sergilediler. 
* Heyecan kuliste başladı
Kırklareli’den öğretmenleri ve destek veren arkadaşlarıyla heyecanlı bir yolculuğun ardından İstanbul’a gelen öğrencilerin heyecanları görülmeye değerdi. Sahne performansının yanı sıra kostüm ve şovlarıyla da jüriyi etkilemek isteyen liselilerin heyecanı kuliste başladı. ‘’Büyük finale kalmak için ve muhteşem ödülleri kazanmak için her şeyimizi ortaya koyacağız’’ diyen öğrenciler final için bir hayli iddialı.
* Grubu olmayanlar üzülmesin
VodafoneFreezone 18. Liselerarası Müzik Yarışması Grubu olmayan fakat yarışmaya katılmak isteyen liseli öğrencilere bir fırsat daha sunuyor.  Lisenin Sesi yarışması ile Athena’nın Kafama Göre şarkısını seslendirip, bireysel olarak VodafoneFreezone 18. Liselerarası Müzik Yarışması’na katılabiliyor. Arkadaşlarından aldığı oylarla Lisenin Sesi yarışmasının birincisi oluyor ve 9 Mayıs’taki ödül töreninde sahnede Lisenin Sesi ödülünü alıyor. Grubu olmayan liselilerin yapması gereken www.liseninsesi.com’a girmek ve hünerini göstermek. 
* Gençlerin İdolü Nilüfer Büyük Finalde Sahnede!
Türk Pop Müzik tarihinin en önemli sanatçılarından biri olan Nilüfer de müzik hayatına, lise yıllarında katıldığı bir yarışmada aldığı birincilik ile başlamıştı. Geçen seneki yarışmada, liseliler tarafından “İdol” seçilen ve Türkiye’de ilk defa verilen bu ödülü alan Nilüfer 9 Mayıs’ta Bostancı Gösteri Merkezi’nde gerçekleşecek büyük finalde hem öğrencilerin heyecanını paylaşacak hem de en güzel şarkılarıyla sahnede olacak.
* 18. Yıla Özel Hayalleri Süsleyen Ödüller
27-28-29 Mart tarihlerinde yapılan İstanbul elemelerinden sonraki duraklar 4-5 Nisan Ankara ve 11-12 Nisan’da İzmir olacak. Türkiye’den tüm liselerin katılımına açık olan yarışmada elemeyi geçip finale katılmaya hak kazanan liseli müzisyenleri, 9 Mayıs’ta İstanbul’da yapılacak büyük finalde birbirinden güzel hediyeler bekliyor.
İcra dalında birinci olan okula müzik stüdyosu ve bu yıl ilk kez verilecek olan para ödüllerinin yanı sıra; üstün başarı gösteren iki öğrenci de Bilgi Üniversitesi’nden karşılıksız eğitim bursu kazanacak.
* İcra Dalı’nda ilk 3’e giren gruplar için:
1.’lik ödülü: 10.000 TL.
2.’lik ödülü: 7.500 TL.
3.’lük ödülü: 5.000 TL.
* Orkestra/Sahne Performansı Dalları’nda ilk 3’e giren gruplar için:
 1.’lik ödülü: 6.000 TL.
 2.’lik ödülü: 4.000 TL.
 3.’lük ödülü: 2.000 TL.
 * Kız Solist/Erkek SolisT/Enstrüman/Beste Dalları’nda ilk 3’e giren yarışmacılar için:
 1.’lik ödülü: 3.000 TL.
 2.’lik ödülü: 2.000 TL.
 3.’lük ödülü: 1.000 TL. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here