Kırklarelispor’un altyapısına büyük talep

13
* Kırklarelispor Kulüp Başkanı Volkan Can; “Kırklarelispor’un geleceğini emin ellere alabilmek için çabalarımız başladı. Artık günlük başarılarla değil, bir sistem boyutunda Kırklarelispor’un altyapısından çıkan çocuklarla gurur duymak istiyoruz” dedi.
HABER MERKEZİ
TFF Spor Toto 2. Ligde 2011-2012 Futbol sezonunda mücadele edecek olan Kırklarelispor Kulüp Başkanı Volkan Can, 15 Haziran’da açılan yaz okulunda 120 öğrenci olduğunu söyledi.
Can, Kırklarelispor’un geleceğinin altyapısının güçlü olmasıyla belli olacağını belirterek, altyapıda başarılı olanlara Kırklarelispor üzerinden lisans çıkartılacağını söyledi.
Can; “Kırklarelispor’un profesyonel ligde olmasında dolayı alt yapıya müthiş bir talep var. Bizi bu talepler sevindiriyor. Kırklarelispor’un geleceği alt yapının güçlü olmasıyla belli olur. Bizde bu yıl alt yapıya daha çok önem vermek için elimizden gelen bütün çalışmaları yapıyoruz. 
Yaz tatilinde gençlerimizin minik kardeşlerimizi futbola alıştırmak için her yıl olduğu gibi bu yılda yaz okulu açtık ve kayıtlı 120 öğrencimiz var. 15 Haziran’da futbol ve basketbol branşlarında çalışmalar yapıyorlar. Şuanda hocalarımız nezaretinde futbol ve basketbol branşlarında temel teknik eğitimler alıyorlar. Haftada toplam 6 saat ders alıyorlar. Yaz okulumuza girerek eğittiğimiz öğrencilerimizden başarılı olanları ileride yaşları tuttuğu zaman Kırklarelispor üzerinden lisans çıkartacağız. Kırklarelispor’un geleceğini emin ellere alabilmek için çabalarımız başladı. Artık günlük başarılarla değil, bir sistem boyutunda Kırklarelispor’un altyapısından çıkan çocuklarla gurur duymak istiyoruz.
* Kırklarelispor 4 branşta temsil edecek
Bunun yanında Kırklarelispor olarak baskebol şubesi açtık. Bir iki, tane daha şube düşüncemiz var. Kırklarelispor artık futbolda değil, basketbol, masa tenisi ve taekwondo şubesi açacağız. Bu 4 branşta Kırklareli’nin ismini duyurmak için elimizden geleni yapacağız” dedi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.