Kırklarelispor Kulübü Başkanı Can Açıklaması

42

Volkan Can, “Matematiksel olarak ligde kaldığımız için sevinçliyiz” dedi.

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup ekiplerinden Kırklarelispor KulübüBaşkanı Volkan Can, “Matematiksel olarak ligde kaldığımız için sevinçliyiz” dedi.

Can, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 35 puanla ligde kalmayı garantilediklerini söyledi.

En yakın rakibi Sarıyer ile 2, Konya Anadolu Selçukluspor ile 3 puan farkları olduğunu ifade eden Can, düşme potasındaki Gaziosmanpaşaspor ile aralarında 8 puan olduğunu belirtti.

Ligin, oynanacak2 maçın ardından tamamlanacağını hatırlatan Can, şöyle konuştu:

“Kırklarelispor olarak ligde kalmamız şampiyon olmamız gibi büyük bir başarıdır.Matematiksel olarak ligde kaldığımız için sevinçliyiz. 35 puanla ligin son 2 maçına çıkacağız. Son iki maçtamağlup olsak da düşme potasıyla aramızdaki fark 2 puana inecek ve yine düşme tehlikesi yaşamayacağız.”

Can, sezon başından bu yana iç saha avantajını kullanamadıklarını, Kırklareli’de oynamadıkları içinseyirci desteğinden mahrum kaldıklarını ifade etti.

Pendikspor maçından2-0 mağlup ayrılmanın üzüntüsünü yaşadıklarını dile getiren Can, şöyle devam etti:

“Önümüzdeki Turgutlu ve Gaziosmanpaşaspor maçlarına aynı ciddiyetle3 puan için çıkacağız. Şu anda 35 puandayız. Ne kadar puan alırsak o kadar üst sıralara çıkarız.Yeni sezonda daha iyi bir takım kurarak hedefimizi yüksek tutacağız. Ligi erken bitirdiğimiz için yeni sezon hazırlıklarına şimdiden başlıyoruz.”

Can, kulüp olarak ligi bitirmeden futbolcuların tüm alacaklarını ödediklerini kaydetti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.