Kırklarelispor bir transfer daha yaptı

11
Uzun uğraşlar sonucu TFF 3 Lig’e çıkan Kırklarelispor ilk transfer Hüseyin Bak’ın ardından 28 Haziran 2010 Pazartesi günü bir transfer daha gerçekleştirdi.

HABER MERKEZİ
 Gerçekleşen transfer işlemlerinin sözleşeme imza törenine Kırklarelispor Yönetim Kurulu Üyeleri Ömer Topuz ve Ahmet Yaşçınöz katıldı.
1988 Van doğumlu olan Ümit Şığva, Vanspor Paf takımında oynayarak şampiyonluk yaşamış. Daha sonrasında Başkale ve Yolspor’da amatör olarak oynayıp 3. Lig Terfi Maçları’nda da boy göstermiş. Türkiye Amatör Milli Takım’a seçilen Şığva mevkiinin sol back olduğunu açıkladı.
Ayrıca amatör olarak birçok kulüpte oynadığını belirten Şığva şunları kaydetti;
“ 1988 doğumluyum. Van’da amatör olarak birçok kulüpte boy gösterdim. Daha sonrasında Amatör Milli Takım’a gelerek Konya’da maçlara çıktım. Konya’da Kırklarelispor Teknik Direktörü Bilgin Erdem hocayla karşılaştım ve yaptığımız görüşmeler sonucu buraya geldim ve geldiğim içinde mutluyum. İnşallah hayırlı olur.
Kırklarelispor TFF 3. Lig’e çıkmasının ardından kendilerine bir hedef ve yol haritası çizmişler. Hedeflerinin 2. Lig olduğunu duydum ve inşallah bu hedef doğrultusunda başarı elde edip bu sonucu yakalayacağız” dedi.
*“Bilgin Hocamıza güveniyoruz”
Kırklarelispor Başkanı Volkan Can, kendisine yöneltilen  Bilgin Erdem’in Lisansını yetmediği söylentilerine cevap veren Can şunları kaydetti;
“O konuyla ilgili 28 Haziran 2010 Pazartesi günü Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Rektörlüğü Kültür Merkezi’nde Kırklareli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) ve Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Kırklareli Şubesi tarafından düzenlenen Zorunlu Eğitim Seminer vardı. Onunla ilgili yenileme yapıyoruz. Bu kadar Bilgin Hocamız amatör takım çalıştırmıştı. Biz ona güveniyoruz her zamanki gibi, onunda üstesinden geleceğiz. 4 yıl önce zaten Federasyon’a başvurusu var. Büyük bir ihtimalle lisans işini çözeceğiz. Olmasa da demokraside çareler tükenmez, onunda bir yolunu bulacağız.
* “Transferlerimiz devam edecek”
Geçen hafta konuştuğumuz topçularla daha yeni görüşüyoruz. Buraya gelecekler ve onlarla da bir görüşmemiz olacak. İnşallah anlaşabilirsek Kırklareli Sporumuzu en iyi yerlere getirecek futbolcu kardeşlerimizle beraber olmak istiyoruz. İlk önce gençlere önem veriyoruz.
Ümit Şığva’da 24 kişilik Amatör Milli Takım’a seçilen ve son karmaya giren bir arkadaşımız. Biz ilk önce oyumuzu gençlerden yana kullanıyoruz. Bunu yaparken de bu hafta içinde iç transfere başlayacağız. Hem dış hem iç transfer biraz yoğun oluyor. Onun içinde bu hafta iç transfer görüşmelerimiz devam edecek. Onları da bitirdikten sonra iç ve dış transferlerle beraber 12 Temmuz 2010 tarihinde sezonumuzu açacağız. Amatör Seçmelerimiz devam ediyor. İnşallah orada yetenekli arkadaşlarımız gelirse onları da kulübümüz bünyesine katacağız. Amatör seçmelerimiz 3 gün arka arkaya devam ediyor” dedi. (u.e.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here