Kırklareli`nin Turistik yerlerini gezmek isteyenlere büyük fırsat

10
* Kırklareli İl Kültür ve Turizm müdürlüğü tarafından Dereköy Sınır
Kapısı, Dupnisa Mağarası, Istrancalar, İğneada ve Bulgaristan Sınırı`nı
kapsayan “Kırklareli Turizm Gezisi” 16 Nisan 2011 Cumartesi günü
yapılacak.

HABER MERKEZİ
35. Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında Kırklareli`nin tarihi, doğal ve turistik yerlerini öğrencilerimize ve halkımıza görsel olarak tanıtmak amacıyla Kırklareli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü`nün organizasyonluğunda 16 Nisan 2011 Cumartesi günü "Kırklareli Turizm Gezisi" düzenlenecek.
Dereköy Sınır Kapısı, Dupnisa Mağarası, Istrancalar, İğneada ve Bulgaristan Sınırı`nı kapsayan “Kırklareli Turizm Gezisi” ile ilgili olarak İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü`nden yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:
“Kırklareli Merkez Vilayet Meydanı`nda saat 09.00`da hareket edecek şekilde toplanılacak. Müze uzmanlarının rehberliğinde ücretsiz müze ziyaretini müteakiben, Dereköy Sınır Kapısı, Armağan Köyü, Çukurpmar Köyü ve Sarpdere Köyleri`nden geçerek Istranca Ormanları içerisinde yer alan Trakya`nın en uzun ikinci mağarası olan 2 bin 720 metre uzunluğundaki içerisindeki 60 bine yakın yarasa popülâsyonundan dolayı 450 metresi turizme açık bulunan Dupnisa Mağarasına varılacak. Burada katılımcıların yanlarında getirdiği yiyecekler yenecek ve mağara ücretsiz olarak gezilecek. Buradan hareketle Demirköy İlçesi İğneada Kasabası liman-sahil gezisi, Beğendik Köyü ve Türkiye topraklarının son noktası Bulgaristan topraklarının başlangıç noktası Rezve Deresi (Tugay Komutanlığı`ndan izinli olarak Bulgaristan-Türkiye Devletleri arasında sınır oluşturan Rezve Deresi ve Bulgaristan Rezova Köyünü seyretme) ziyareti gerçekleştirilecektir. Bu bölgenin görülmesi tamamlanınca İğneada Kasabası`na dönerek İğneada sahilinde yemek yenecek, buradan Demirköy İlçesi, Yenice Kasabası, İslambeyli Köyü, Poyralı Köyü, Pınarhisar İlçesi, Kaynarca Kasabası ve Kırklareli Merkeze saat 18.00`de varılması ile gezi sona erecek.
"Kırklareli Turizm Gezisi"ne ilçe ve belde belediyelerin arabaları ile ilgili yerlerin öğrenci ve halkı, ayrıca kendi araçları ile katılmak isteyen halkımız katılabilecek.
Kırklareli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü organizasyonluğunda gerçekleştirilecek "Kırklareli Turizm Gezisi"ne katılacakların kendi kumanyalarını yanlarında getirmeleri gerekiyor. Gezii hakkında daha geniş bilgi almak isteyenler Kırklareli Tren İstasyonu yanında bulunan İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü`ne uğrayabilir. Veya Müdürlüğün 2141947 -2143177 – (Zekeriya Kurtulmuş 0.542.4663600) nolu telefonlarını arayarak bilgi alabilirler.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here