Kırklareli’nin Kurtuluşu’nun 92. Gurur yılını kutlayacağız

82
Kırklareli’nin Düşman İşgali’nden Kurtuluşu’nun 92. Yıldönümünü bugün düzenlenecek olan törenlerle gururla kutlayacağız.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Düşman İşgali’nden Kurtuluşu’nun 92. Yıldönümü’nü Kutlama Törenleri bugün  saat 11.30’da Kırklareli Şehitliği’ne Çelenk Konulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayacak. 
Buradaki törende; Kırklareli Belediye Başkanı M. Siyam Kesimoğlu tarafından Şehitliğe çelenk sunulacak. 1 dakikalık Saygı Duruşu’nun ardından tören bölüğünden ayrılacak bir manga tarafından manevra mermisi ile ihtiram atışı yapılacak. Buradaki törenin sona ermesinden sonra saat 14.00’te Belediye Başkanı ve Merkez İlçe İl Genel Meclis Üyeleriyle Belediye Meclis Üyeleri’nden oluşan temsil heyeti Subay Orduevi’nde Garnizon Komutanı’nı ziyaret ederek Türk Silahlı Kuvvetleri’ne Kırklareli Halkı adına şükranlarını sunacaklar.
* Törenler Vilayet Meydanı’nda devam edecek
Kırklareli Vilayet Meydanı’ndaki Kırklareli’nin Kurtuluşu’nun 92. Kutlama Yılı törenleri saat 14.30’da başlayacak. Subay kıyafeti giymiş 1 erkek öğrenci temsili kıta komutanı olarak “Kurtuluş Kızı”nın ellerini çözecek, yüzünü açacak ve Kurtuluş Kızı’ndan Türk Bayrağı’nı alarak Kırklareli Valisi Esengül Civelek’e sunacak. Kurtuluş Kızı da bir buket çiçeği Kırklareli Belediye Başkanı M. Siyam Kesimoğlu’na verecek.
Ahmet Yener İlkokulu ve Ortaokulu’ndan 2 erkek 1 kız öğrenci Vali Esengül Civelek, Tugay Komutanı Tuğgeneral Bekir Koçak ve Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu’na Atatürk Posteri verecekler. Belediye Başkanlığı tarafından Kıt’a Komutanı’na ve Kurtuluş Kızı’na birer armağan verilecek. Kutlamayı takiben Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu ve Türk Silahlı Kuvvetleri adına 55. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı’ndan görevli Tank Yzb. Berhan Yavuz tarafından günün anlam ve önemini belirten birer konuşma yapılacak. Ahmet Yener İlkokulu ve Ortaokulu’ndan 1 kız ve 1 erkek öğrenci tarafından birer şiir okunacak. Belediye Halk Oyunları Ekibi gösteriler sunacaklar. (Derya Atkoşan)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here