Kırklareli’nin İlçe ve Beldeleri’nde Devlet Bahçeli Fırtınası esti

27
* Kırklareli’nin Pınarhisar İlçesi’ne bağlı Kaynarca Beldesi’nde yola yatan Milliyetçi Hareket Partililer (MHP) Genel Başkan Dr. Devlet Bahçeli’nin yolunu kesti.

HABER MERKEZİ
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli seçim çalışmaları kapsamında, Kırklareli’nin Demirköy Pınarhisar İlçeleri ile Demirköy’ün İğneada Beldesi’nde halka hitap etti.
05 Mart 2014 Çarşamba günü Çakıllı ve Vize’ Mitingleri’nde halkla kucaklaşan MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli, Vize’de yağmur altında binlere hitap etti. Vize’den İğneada’ya gelen Bahçeli geceyi İğneada Resort Hotel’de geçirdi.
* “Biz MHP olarak yolsuzluk ve rüşveti tasvip etmiyoruz”
06 Mart 2014 Perşembe günü saat 10.00’da İğneada MHP Belediye Başkan Adayı Mahmut Zinpak’la birlikte İğneada Belde Seçim Bürosu’nun açılışını yapan Bahçeli Seçim Bürosu önünde toplanan coşkulu kalabalığa Hükümetin karıştığı yolsuzluklardan bahsederek, Başbakan Erdoğan’ın kendisini aklaması gerektiğini, ancak bunu başaramadığını ve halkın gözünde aklanamadığını belirtti.
Bahçeli konuşmasına şöyle devam etti;
“Hangi partiye gönül verdiyseniz onu destekleyin ama desteklediğiniz partinin de önünü arkasını yoklayın. Yolsuzlukla rüşvetin içerisinde ne kadar var deyin, ondan sonra da karar verin. Biz MHP olarak yolsuzluk ve rüşveti tasvip etmiyoruz. Bunun onaylanacak, saklanacak, üstü örtülecek bir yanı yok. Gittikçe yaygınlaşıyor. Bir havuzda 630 milyon dolar söz konusu olmuş, gönderme paralarla. Başbakanın talimatlarına ’emrin olur’ diyorlarsa, bunlar biraz da milletin emrinde olsun.”
Bahçeli İğneadalıların desteği ile Mahmut Zinpak’ın seçimi kazanacağına inandığını belirterek, İğneadalılardan destek istedi.  Coşkulu kalabalık Mahmud Zinpak lehinde sevgi gösterilerde bulundu.
* “Muhlis Başkanımız size ne söz verdiyse hepsini yerine getirdi”
Bahçeli’nin İğneada’dan sonra ki durağı Demirköy İlçesi oldu. Demirköy’de Devlet Bahçeli’yi Belediye Başkanı Muhlis Yavuz, MHP Kırklareli İl Başkanı Şaban Savaşan, MHP Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Kürşad Yamaner ve Demirköy MHP İlçe Başkanı Erol Akıncı karşıladı.
MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli, Demirköy Belediye Başkanlık makamına geldi. Başkan Muhlis Yavuz, MHP Kırklareli İl Başkanı Şaban Savaşan, MHP Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Kürşad Yamaner ve Demirköy MHP İlçe Başkanı Erol Akıncı ile Belediye Başkanlık makamında bir süre sohbet eden Bahçeli Demirköy Cumhuriyet Meydanı’nda Demirköylülerle buluştu.
Bahçeli konuşmasında şunları kaydetti;
“Değerli Demirköylüler. Önümüzde çok önemli bir seçim var. Seçimlerde hangi partiye gönül verdiyseniz o partiyi destekleyin. Ancak, desteklediğiniz partinin önünü arkasını yoklayın. Araştırın. Yolsuzluk, rüşvet ve ihanetin ne kadar içinde olduğunu tespit edip öyle oy verin. Demirköy’de Belediye Başkanımız Muhlis Yavuz’un sizlere sunduğu hizmetler ortada. Muhlis Başkanımız size ne söz verdiyse hepsini yerine getirdi. Hatta vermediği sözleri de hizmet olarak sizlere sundu. Cumhuriyet Meydanı’nı doldurmanız. Burada verdiğiniz destekten de almış olduğunuz hizmetlerden memnun olduğunuzu anlıyorum. Muhlis Başkanımızı desteklemeye devam etmenizi istiyor hepinizi Allah’a emanet ediyorum.”
* “İstismar edilmekten artık herkes utanır oldu”
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Demirköy’den sonra Pınarhisar’lılarla buluştu. Bahçeli’yi MHP Pınarhisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Çalık, MHP Pınarhisar İlçe Başkanı Ümit Çalık, Belediye ve İl Genel Meclis Üyesi Adayları karşıladı.
Pınarhisar Belediye Başkanı Mustafa Cingöz ve Pınarhisar CHP İlçe Başkanı Volkan Ertan’da MHP Genel Başkanı Bahçeli’yi karşılayanlar arasındaydılar. Başkan Cingöz ve Ertan, Bahçeli ile bir süre sohbet ettiler.
Seçim otobüsü üzerinden halka hitap eden MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli Pınarhisar’da binlere hitap etti.
Bahçeli konuşmasında şunlara yer verdi;
“Erdoğan, siyasi hayatının başlangıcında Pınarhisar’ı örnek veriyor, kaynağını buradan aldığını söylüyor. 4,5 aylık bir cezaevi hayatı kendisine Başbakanlık yolunu açmış. Bu onun için önemli gözüküyor ama bunu Pınarhisarlıların çok iyi anladığı kanaatindeyim. İstismar edilmekten artık herkes utanır oldu.”
* Bahçeli sevgisi Kaynarcalı MHP’lilere yol kestirtti
Bahçeli’nin İlçe ve Belde gezilerinde en ilginç anlar Kaynarca’da yaşandı. Pınarhisar’dan sonra Kırklareli mitingine gitmek için yola çıkan Bahçeli’nin yolu Kaynarca girişinde kesildi. Kaynarca’nın miting programında olmadığı için buraya uğramadan geçmeyi düşünen Bahçeli ve beraberlerindekiler yolun kesildiğini görünce şaşırdılar. Gurup Başkan vekili Meral Akşener ve Bahçeli’nin korumaları, Kaynarca girişinde yolu kesen partilileri Kırklareli’ye yetişmek zorunda oldukları için Kaynarca’ya uğrayamayacaklarını söylemeleri, Kaynarcalıları ikna etmeye yetmedi. Partililer yola yatarak; “ Cesedimizi çiğnemeden geçemezsiniz. Halkımız meydanda Genel Başkanımızı bekliyor. Ya gelirsiniz ya da üzerimizden geçersiniz” diye diretince Bahçeli Kaynarca’ya girdi. Meydanda kendisi bekleyen kalabalığı selamlayan Bahçeli halkla kucaklaştı ve halkın sevgi gösterileri altında Kırklareli Mitingi’ne katılmak üzere yola çıktı. (Faruk Ceylan-Erdoğan Şendir-Gülcan Kutlu)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here