Kırklareli’nin dört bir yanı çöplük olmuş

16
* Kırklareli Belediyesi Şehir Mezarlığı’nın yanı başında yeni bir çöplüğümüz daha olmuş.
HABER MERKEZİ
Kırklareli merkez ilçe İstasyon Mahallesi’nde bulunan Kırklareli Belediyesi Şehir Mezarlığı’nın yanı başında, yeni bir çöplüğümüz olmuş. Eğitim ve Kültür Şehri olarak adlandırılan Kırklareli’nin dört bir yanı çöplüğe dönmüş. 
‘Kırklareli belediyesi uyuyor mu? Göz ardı mı ediyor’ şeklinde vatandaşların aklında soru işareti oluştu. Kırklareli’de bir yandan ağzına kadar dolup taşan çöp konteynırları, diğer bir yandan ise dolduğu için yanına bırakılan çöpler, Kırklareli’ni kirletmeye yetiyor ve artıyor bile.
Bunların yanı sıra da, Kırklareli’nin dört bir yanına atılan çöp, cüruf, molozlar da Kırklareli’nin kirlenmesinde etkin bir rol oynuyor.
Bu konuda dolu olan çöp konteynırlarının yanına çöp bırakan vatandaşlar mı bilinçsiz, yoksa şehir içindeki çöp konteynırları mı yetersiz kimse anlam vermiş değil.
Sabah, öğle ve akşam saatlerinde şehir içi trafiğini altüst eden çöp kamyonları ve cürufları toplayan kamyonlar, şehir içinde topladığı çöpleri, cürufları, molozları nereye döküyor. Şehir çöplüne mi, yoksa boş bulduğu araziye mi? Kırklareli bilinçli olarak kirletilmek mi isteniyor, yoksa cürufların sağa, sola döküldüğünden yetkililerin bilgisi mi yok?
Kırklareli halkı bu soruların cevaplarını bekliyor. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.