Kırklareli’ni “Çeyiz Şov”da temsil edecek genç kızlar aranıyor

16
* TRT 1 ve TRT AVAZ kanallarında yayınlanan "Çeyiz Şov" yarışmasında Kırklareli’ni temsil edecek yarışmacılar aranıyor.

HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Kültür ve Tur¬izm Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, 18-30 yaş arası genç kızların kendi yörelerine ait gelenekleri, kıyafetleri, folklorik yapılarını, müziğini ve yemeklerini tanıttıkları TRT 1 ve TRT AVAZ kanallarında yayınlanan "Çeyiz Şov" isimli yarışma programı¬na katılmak isteyen isteklilerin masrafları yapımcı firma tarafından karşılanacağı belir¬tilerek şunlar kaydedildi:
“Hafta içi her gün TRT 1 ve TRT AVAZ’da yayın¬lanan program TRT 1’de Duygu Özçelik tarafından sunulacak. Çeyiz Şo/da evlilik çağına girmiş genç kızlar kişisel maharetleriyle kendi kültürlerini temsil edecekler. Beş genç kızın katıldığı yarış¬ma programında, her yarış¬macı, kendi yöresini temsil edip, yöresel yemeklerini hazırlayacak.
Ayrıca geleneksel kostümlerini tanıtarak el emeği göz nuru işlerini sergileyecek. Haftanın birincisi, diğer katılımcılar ile jüri üyelerinin yanı sıra, yarışmacıyı ekran başından izleyenlerin gönderdiği kısa mesajlarla (SMS) belirlenecek. O haftanın birincisi, 10 bin TL’iik çeyiz ödülünü kazanacak. Başvuru yapmak isteyenler info@trtceyizshow.com adresine kişisel bilgileri¬ni ve iletişim numaralarını gönderebilecekler. Canlı yayına seyirci olarak katılmak isteyenlerde 0212 447 19 89 nolu telefona başvurabilecek¬ler.
* Program üç aşamadan oluşuyor
Birinci aşamada, yarışmacı kendi yöresine özgü bir yemeği, tarifini vererek yapıyor. Programın aşçısı Nazım Usta ise, aynı yöreye ait başka bir yemek veya tatlıyla günün menusunu tamamlıyor. İsteyen izleyicilerimiz ise bu lezzetli yemeklerin tariflerine, LEZZET yazıp 5600’a SMS göndererek tüm hafta boyunca sahip ola¬biliyorlar.
İkinci bölüm dekorasyon ve yöresel kostüm bölümüdür. Bu bölümde program Jürisi Moda Tasarımcı Canan Eğilmez, yarış¬macılara eşlik ediyor. Yatak odası bölümünde, yarışmacı kendi evinden getirdiği el emeği göz nuru çeyizleriyle kendi zevkine göre dekore ediyor. Ardından yöresel kostümler, sandıklar¬dan çıkıp genç kızın üzerinde tanıtılıyor, kostümlerin birbirinden ilginç hikâyeleri izleyicilerle paylaşılıyor.
Üçüncü bölüm yetenek bölümüdür. Bu bölümde, yarışmacı, puan toplamak için, yeteneği olduğu herhangi bir alan seçip, şarkı söylüyor, dans ediyor veya bir enstrüman çalıyor.
Tüm hafta boyunca gönderilecek SMS oylarıyla hem destek¬lediğiniz yarışmacıyı, ödüllere bir adım daha yaklaştırabilir, hem de sürpriz hediyeler kazanabilmek¬tedir. Yapılması-gereken tek şey, ÇEYİZ yazıp bir boşluk bırakarak verilen şifreleri 5600’a gönder¬mek olacak.’
Her hafta Cuma günü jürinin, yarışmacının ve halktan gelen SMS oylarının değer¬lendirilmesiyle bir yarışmacı birin¬ci olarak 10 bin TL’lik çeyiz ödülünü; almaya hak kazanacak¬tır. Yarışmaya katılan diğer yarış¬macılar da teselli armağanlarıyla stüdyodan uğurlanıyor.
Bu keyifli deneyimi yaşamak, kendi kültürünüzü tüm dünyaya tanıtma ‘fırsatını elde etmek, hem de bir¬birinden güzel çeyiz ödüllerini evinize götürmek istiyorsanız, zaman kaybetmeden kişisel bilgilerinizi ve iletişim numaranızı info@trtceyizshow.com adresine gönderin. Stüdyo adresi: İstanbul Film Stüdyoları (T-5 Stüdyosu) Merkez Mahallesi Halkalı Yolu Atlas Sokak No:3 Mahmutbey/İstanbul” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here