Kırklareli’deki Fırtına TBMM’ye taşındı

26
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek, Kırklareli’de 23 Eylül 2014 Salı günü meydana gelen fırtına nedeniyle…
HABER MERKEZİ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek, Kırklareli’de 23 Eylül 2014 Salı günü meydana gelen fırtına nedeniyle mağdur olan köylülerin zararının karşılanıp karşılanmayacağını TBMM gündemine taşıdı. 
CHP Milletvekili Dibek, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı M. Mehdi Eker’in yanıtlaması istemiyle vermiş olduğu soru önergesinde Kırklareli’nin tamamında etkili olan yağış ve fırtınanın özellikle merkez ilçeye bağlı köy ve beldelerdeki tarım alanlarından büyük hasara neden olduğunu belirtti. “Meteoroloji Müdürlüğü’nün resmi verilerine göre 78 Kilometre hıza çıkan kuvvetli fırtına nedeniyle ayçiçeği ve mısırlarda büyük zarar meydana gelmiştir” diyen Dibek Lüleburgaz’a bağlı Kırıkköy’de de hortum meydana geldiğini belirtti. 
Dibek önergesinde; “78 km hıza çıkan kuvvetli fırtına nedeniyle tarım alanlarında meydana gelen hasarın tespit çalışmaları yapılmış mıdır? Ekili ayçiçeği ve mısır alanlarının büyük zarar gördüğü fırtına nedeniyle Kırklareli İli afet bölgesi ilan edilecek midir? Fırtınada ürünü zarar gören çiftçilerimizin zararı karşılanacak mıdır? Fırtına nedeniyle ürünleri zarar gören çiftçilerimizin Tarım Kredi Kooperatifi ve Ziraat Bankası borçları ertelenecek midir?” sorularına yanıt aradı. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here