Kırklareli’de yağış etkili oldu

21
Kırklareli’nde iki gündür etkili olan sağanak hayatı olumsuz etkiliyor.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nde iki gündür etkili olan sağanak hayatı olumsuz etkiliyor. Yağış nedeniyle, cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu. Perşembe ve Cuma günü etkili olan sağanak yağışlarla birlikte Kırklareli Merkez Karakaş Mahallesi, Karacaibrahim Mahallesi, Bademlik Mahallesi, İstasyon Mahallesi, Yayla Mahallesi ve Pınar Mahallelerinde bazı caddeler ve sokaklarda oluşan su birikintileri nedeniyle trafikte aksamalar meydana geldi.
Kırklareli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, cadde ve sokaklarda bulunan rögar kapaklarını kaldırarak suyun tahliye edilmesini sağladı. Kırklareli Belediye ekipleri gelen her türlü ihbarı anında müdahale ederek vatandaşların zor anlar yaşamasını önledi. Yağış nedeniyle bazı vatandaşlar da pasajlara, otobüs durakları ve dükkanların tentelerinin altına sığındı.Meteoroloji Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, son 24 saatte metrekareye 23,4 kilogram yağış düştü.
*Yağmur kesiliyor, sıcaklık artacak
Kırklareli’yi bir hafta boyunca etkisi altına alan yağışlı ve soğuk hava bugünden itibaren Kırklareli’yi terk edecek. Geçtiğimiz Cuma günü Balkanlar’dan gelen yağışlı ve soğuk hava dalgasının etkisi altına giren Kırklareli’de bugünden itibaren gündüz hava sıcaklığı 15 dereye çıkması bekleniyor. Sıcaklığını yükselmesiyle birlikte 1 haftadır görünen yağışlarda Kırklareli’yi terk edecek. Kırklareli’de önümüzde ki 1 hafta boyunca yağış beklenmiyor.  (kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.