Kırklareli’de Renkli Eylem

26
Sanatçı  Erdem Gündüz, Gezi Parkı Olayları’nın en hararetli günlerinden birinde yaptığı Duran Adam Eylemi ile hem Türkiye’nin hem de Dünya’nın gündemine oturmuş, fenomen olmuştu.
HABER MERKEZİ
Sanatçı  Erdem Gündüz, Gezi Parkı Olayları’nın en hararetli günlerinden birinde yaptığı Duran Adam Eylemi ile hem Türkiye’nin hem de Dünya’nın gündemine oturmuş, fenomen olmuştu.
İstanbul’da Gökkuşağı Renkleri’ne boyanan merdivenlerin Beyoğlu Belediyesi tarafından Gri’ye boyanmasına başlayan tepkiler Duran Adam’dan sonra, Boyayan Adam Eylemi’ni başlattı.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cihangir’de Gökkuşağı Rengi’ne boyanan merdivenlerin tekrar Gri’ye boyanmasına ilişkin, “Hangi insan renklerden korkar. Ancak diktatörler. Gökkuşağı’ndan korkulur mu? 7 rengi görüyorsunuz, düşman görüp tamamını Gri’ye boyuyorsunuz. Allah akıl fikir versin”  demiş ve bu ifadeler basında yer almıştı.
Beyoğlu’nda Sosyal Paylaşım Siteleri üzerinden yapılan “Fırçanı da Al Gel” çağrısına uyan vatandaşlar merdivenleri Gökkuşağı Renkleri’ne boyamıştı. Tepki için birçok İl’de başlayan Merdiven Boyama Eylemleri’ne Kırklareli’de katıldı.
Kırklareli’de Yayla Mahallesi Portakal Sokak ve Namazgah Caddesi Aşıklar Geçidi’nde ki merdivenler Gökkuşağı Renkleri’ne boyandı. 
Renkli Eyleme Kırklareli Belediye Başkan Yardımcısı Gülay Tülüş, Sivil Toplum Kuruluşları’nın (STK) Temsilcileri,  Kırklarelili gençler, Mahalle sakinleri ve çocuklar katıldı. Kırklareli’de merdivenlerin Gökkuşağı Rengine Boyanması Eylemi’nde 2 yaşındaki Neyir Horozcu herkesin ilgi odağı oldu.
Kırklareli’de Manifaturacı Hikmet Arı’nın torunu olan Nehir, minik elleriyle merdivenleri boyamaya çalışrken, annesi Canan hanım da bol bol fotoğraf çekti. 
Merdivenlerin Gökkuşağı Rengi’nde boyanması Mahalleli tarafından memnuniyetle karşılandı. (Faruk Ceylan)
 
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here