Kırklareli’de Kurbanlıklar bugün görücüye çıkıyor

27
Kırklareli’de yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla gerçekleştirilecek kurban satışları için hazırlıklara başlandı. 
HABER MERKEZİ
Kırklareli’de yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla gerçekleştirilecek kurban satışları için hazırlıklara başlandı. İnönü Bulvarı Süpürgeciler Sitesi arka bölümünde ekipler tarafından kurban satışı yapacak vatandaşlar için düzenleme ve alan belirleme çalışması yapıldı. Kurban Satış Alanı’nda kotraların konulacağı yerlerin çizimi yapılırken, 29 Eylül 2014 Pazartesi tarihi (bugün) itibari ile kurbanlıkların satışına izin verileceği bildirildi. Kurban Satış Alanı’na ayrıca Kırklareli Belediyesi tarafından çöp konteynırları, seyyar tuvalet konulacak. Ayrıca, satış yerinde karantina bölgesi alanı yer alacak.
* Kurban Satış Yerleri 150 TL.
Kurban satış yerlerinin satışa çıktığı bildirilirken, alanda 26 adet kotra koyma yeri olduğu belirtildi. 25 M2 olan kotra yerlerini kiralamak isteyenlerin 150 TL. ödeyeceği ifade edilirken, yer kiralamak için Kırklareli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne başvurmaları istendi. Ayrıca, kotra yerleri hakkında bilgi almak isteyenlerin 153 ALO ZABITA hattını arayabilecekler.
* Kesimler 3 yerde yapılacak
Kurban Satış Yerlerinin Belirlenmesi’nin yanı sıra, kurban kesim yerleri de belirlendi. Kurbanlarını kestirmek isteyen vatandaşlar Kırklareli Belediyesi’ne ait mezbahada, İstasyon Mahallesi’nde bulunan Sungurbey Erkek Öğrenci Yurdu’nda ve Özel Ali Osman Keçici Kırklar Öğrenci Yurdu’na kurbanlarını kesim için götürebilecekler. Bunun yanı sıra, kamuya açık alanlarda cadde ve sokaklarda kesim yapanlar tespit edilmesi durumunda cezai işlem uygulanarak kurbanlarına el konulacak. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here