Kırklareli’de iş kuran girişimci sayısı 37’ye yükseldi

11
Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Kırklareli Hizmet Merkezi Müdürü Tarık Altuntaş, Kırklareli’de iş kuran girişimci sayısının 37’ye yükseldiğini söyledi.
HABER MERKEZİ
Kadın girişimcilerin sayısının erkek girişimcilere göre daha aktif olduğunu ifade eden Altuntaş, iş kuran kadın girişimcileri sayısının 16’dan 21’e yükseldiğini ifade etti.
Trakya insanının girişimci ruhunun olduğunu hatırlatan Altuntaş; “Trakya insanında girişimcilik potansiyeli var, ancak cesaret yok demiştik. Kırklareli’deki girişimci ruhu olan vatandaşlarımız açılan kurslarımıza katılarak KOSGEB destekli işletmelerini açmaya devam ediyor. Merkez ilçede 25, Lüleburgaz’da 8, Babaeski’de 3 ve Pınarhisar’da 1 adet girişimcimiz hem istihdama hem de ülke ekonomisinde katkıda bulunmaya başladılar.
Her geçen gün iş kuran girişimcilerimizin sayısı artıyor. Yaklaşık 1 ay içerisinde iş kuran bayan girişimcilerimizin sayısı 16’dan 21’e, erkek girişimcilerin sayısı ise 13’ten 16’ye yükseldi” dedi. (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here