Kırklareli’de “Gençlik Haftası” Kutlamaları başladı

18
Kırklareli Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından Gençlik Haftası kutlamaları törenle başlatıldı.
HABER MEREKZİ
15 Mayıs 2013 Çarşamba günü saat 09.30’da Vilayet Meydanı’nda düzenlenen törende, Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Mustafa Yıldız, Gençlik Haftası’nın Kırklareli’de çeşitli etkinliklerle kutlanacağını söyledi.
Gençlik Haftası’nın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na denk geldiğini belirten Yıldız; “Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde yaşanan olaylara derinden üzüldük. Bir taraftan üzülürken diğer taraftan da değerlerimize ve önemli günlerimize sahip çıkmamız gerekiyor.
“15-21 Mayıs Gençlik Haftası artık bizim için geleneksel hale geldi. Aynı zamanda 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’na denk gelmesiyle birlikte daha bir coşkulu kutluyoruz. Gençlik Haftası kapsamında değişik branşlarda sportif faaliyetler yaparak kutlayacağız. Bunlardan en önemlisi ise bu yıl ilk defa Armağan köyü yakınlarında yapacağımız doğa şenliğidir. Halkımız ve çocuklarımız ile birlikte güzel vakitler geçireceğiz. Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde meydana gelen olaydan dolayı programlarımız arasından müzikli olan bölümleri çıkarttık. Ama bir yandan da değerlerimize ve önemli günlerimize sahip çıkmamız lazım” dedi. (Ufuk Ertop) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here