“Kırklareli’de değişimi yaşatmak için destek bekliyorum”

14
Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Kırklareli Belediye Başkan Aday Adaylığı’nı açıklayan Makine Mühendisi Ünal Başkur, Kırklareli’de Değişimi yaşatmak için destek beklediğini belirterek şunları kaydetti…

HABER MERKEZİ
Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Kırklareli Belediye Başkan Aday Adaylığı’nı açıklayan Makine Mühendisi Ünal Başkur, Kırklareli’de Değişimi yaşatmak için destek beklediğini belirterek şunları kaydetti:
“Kırklareli’nin gelecek dönem Belediye Başkanı olabilmek için soyunduğumuz mücadelede; aday adaylığımı, geçmiş yaşantımdan kesitleri ve Mart 2014 Yerel seçimlerine ilişkin düşüncelerimi sizler ile paylaşmak istiyorum.
1988 yılında tamamladığım Üniversite eğitimim ardından aktif siyaset yaşamım ile birleştirdiğim ve bugünlere kadar geldiğim bu anlamlı zaman kronolojisinde; SHP’de Gençlik Kolları Başkanlığı, 1993 yılında SHP’de İl Başkanı Saymanlığı, 2003-2005 yılları arasında CHP İl Başkan Adaylıkları, 2009 CHP Kırklareli Belediye Meclis Üyesi (halen) ve 2009-2013 Kırklareli Belediye Başkan Yardımcısı olarak görev yaptım.
 Şimdi şöyle bir geriye dönüp baktığımda; siz saygıdeğer coğrafyamın insanına; hizmette tam 4 yıl gece/gündüz ve mesai kavramı gözetmeden ben ve ekip arkadaşlarım ile hizmet ettik. Bıraktığımız iz’ler bugün bile tüm somut varlıkları ile ortada. Bugün birikimlerimizin, enerjimizin ve Türkiye’nin en iyi Belediye Başkanları arasında yerimi alabilmek, yönetişim tabanlı ve projelerim ile Kentimin her bir bireyine usanmadan üretkenliğe yönelten uygulama fırsatlarını sunmak için kapılarını çalmak üzere karşınızdayım.
* “Birlikte çok güzel şeyler yapacağız diyorum ve söz veriyorum” 
Siyasal yaşamın içinde aktif olarak bulunan dostlarımız bilecekler ki; Toplumun farklı kesim ve alanlarında Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD),  Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD), Gazeteciler Cemiyeti ve Halkevi gibi.. Sivil Toplum/Demokratik Kitle/Mesleki Örgütlenmelerde Kurucu Başkanlık, Başkanlık ve Üyelik görevlerinde bulundum. Örgütlü, bilinçli ve koşulsuz İnsan Odaklı mücadelelerin şuan olduğu gibi; her zaman omuz arkadaşıyım, yürek arkadaşıyım, yoldaşıyım. Sivil Toplu Kuruluşlarında çalışmalarım devam ederken, diğer yandan meslek yaşamım ile ilgili bir diğer örgütlenmenin; TMMOB Makine Mühendisleri Odası İl Temsilcisi görevimi de 3 yıl süre ile devam ettirdim. Toplumsal mücadeleden gelen deneyimlerim ışığında Çağdaş Yönetme Tekniğinin YÖNETİŞİM olduğu, Yerel Yönetimlerinde Demokrasinin beşiği olduğu ilkesi ışığında, Kent Yönetiminin Sizlerle birlikte olması gerektiğine ilişkin düşüncem sabittir.
Kenti yönetirken YÖNETİŞİM anlayışından hareketle; karar alma süreçlerinde kentim insanı örgütlerinin, sizlerin görüşlerinin alınacağı ve birlikte karar alınarak Yönetim mantığının oluşturulacağını tüm samimiyetimle  ifade eder, Ünal Başkur kimliğim ile bu doğrultudaki ciddi projelerimi yaşama geçirmek adına, Kırklareli’mizdeki “Kırklareli Değişiyor” farkını tüm hem hemşerilerimin gözlerinden görmeniz için sizlerin katkı ve desteğini bekliyorum.” (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here