Kırklareli Yatırım Destek Ofisi Uzmanlarından “Kırklareli Avrupa Birliği’ne Hazırlanıyor” projesine destek

9
Avrupa Birliği Genel Sekreterliği ve İçişleri Bakanlığı’nın sürdürmekte olduğu ve bir yılını doldurmuş olan “ Valiliklerin AB Sürecinde Etkinliğinin Arttırılması Projesi” kapsamında, “Valilik AB Birimleri”nin teknik ve idari kapasitelerini arttırmak amacıyla ABGS tarafından “İllerimiz AB’ye Hazırlanıyor Programı” açıldı.
HABER MERKEZİ 
Bu program çerçevesinde Kırklareli Valiliği AB Koordinasyon Merkezi ve Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yazılan ‘”Kırklareli Avrupa Birliği’ne Hazırlanıyor”  projesi  büyük başarı göstererek 79 İl arasından seçilerek, Trakya’da hibe almaya hak kazanan tek proje oldu.
Proje Ortağı olmasının yanı sıra Trakya Kalkınma Ajansı projeye 10 bin TL Eş Finansman desteğinde bulunacak. Bununla birlikte Proje’nin kurgulanması ve yazılması aşamasında ciddi teknik destek sağlayan Kırklareli YDO (Yatırım Destek Ofisi) uzmanları Semiha Ahmet ve Ayşem Batur, projede kilit uzman ekip olarak da yer aldıklarından projenin uygulanması sırasında da uzman desteklerini sürdürecekler.
Kırklareli İli’nin sosyoekonomik kalkınmasına hizmet edecek potansiyelleri harekete geçirmeyi hedefleyen Kırklareli Yatırım Destek Ofisi, İldeki paydaşlara ihtiyaç duydukları konularda teknik destek sağlamaya devam edecek. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here