Kırklareli Üniversitesi’nden öğrencilere “Bilgisayarlı Muhasebe Eğitimi”

44
* ETA Bilgisayar Eğitim Servis Uzmanı’nın verdiği eğitimde öğrencilere okulları bitirdikten sonra ne yapması gerektiği anlatıldı..
HABER MERKEZİ
Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi Yardımcı Doç. Dr. Berna Dömbekci öğrencilere Bilgisayar Programı üzerinde “Muhasebe Uygulaması Eğitimi” düzenledi.
Eğitim 26 Kasım Çarşamba günü saat 13.00’da başladı. Eğitimde katılıcılara Bilgisayarla Muhasebenin ayrılmayan bir parça olduğunu, okulu bitirdiklerinde nerelere başvuracaklarını ve çalıştıkları yerlerde ne yapacakları hakkında bilgi verildi. Eğitimi veren ETA Bilgisayar Sanayi Ticaret ve Limitet Şirket Yetkilisi Engin Şişman öğrencilere şunlar hakkında bilgiler verdi:
“Muhasebe paket programlarının anlatıldığı dersimizde bilgisayarlı muhasebe dersidir. Muhasebe işlerini bilgisayarla yapabilmek için de muhasebe programlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Büyük şirketler, şirket grupları ihtiyaç duydukları programları, programcılara yazdırabilir. Program yazılımı büyük para ve emek ister. Birçok şirket bu maliyeti göze alamaz. Paket program, bir sektördeki çok sayıda işletmenin kullanabileceği yapıda hazırlanmış programdır. Maliyeti özel yazılan programlara göre daha ucuzdur. Muhasebe paket programları da muhasebe işlerinin bilgisayarla yapılmasını sağlar.” (Berkay Çamlı)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here