Kırklareli TSO’DA İŞKUR Hizmetleri Bilgilendirme Toplantısı

19
Kırklareli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO)’ nın işbirliği neticesinde 20 Eylül 2013 Cuma günü saat 18:00’ de Kırklareli TSO’ da bilgilendirme toplantısı yapıldı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO)’ nın işbirliği neticesinde 20 Eylül 2013 Cuma günü saat 18:00’ de Kırklareli TSO’ da bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya Kırklareli İŞKUR’ u temsilen İl Müdürü Hasan AKSOY ve Şef Zafer ER, Kırklareli  Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ertuğrul Ziya ÇETİNTAŞ ile TSO Yönetim Kurulu üyeleri katıldı. 
Amaçlarının daha çok işverene ulaşmak olduğunu belirten Kırklareli İŞKUR İl Müdürü Hasan AKSOY, istihdam oranının arttırılması amacıyla işverenler ile işbirliği yapılması gerekliliğinin önemini vurguladı. AKSOY konuşmasında;işsizliğin  azaltılabilmesi ve daha düşük  işsizlik oranına ulaşabilmek için İŞKUR’ un hizmet çeşitliliğinin arttırıldığını, hedeflere ulaşabilmenin tek yolunun da tanıtım ve bilgilendirme faaliyetlerinden geçtiğini belirterek, Kurumun hizmetleri hakkında işverenleri bilgilendirdi. 6111 sayılı Torba Kanun’ da belirtilen teşvikleri firma temsilcilerine anlatarak, bu teşvikler sayesinde İŞKUR’ un işletmelere önemli destekler sağladığını ve istihdamı desteklediğini belirtti. Konuşmasına Kurum hizmetlerini anlatarak devam eden Hasan AKSOY, konuşmasını, İşbaşı Eğitim Programları, İşe Yerleştirme, İş ve Meslek Danışmanlığı, Kısa Çalışma Programları, İşsizlik Sigortası, Meslek Edindirme kursları ve Girişimcilik hakkındaKırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Üyelerine  ayrıntılı  bilgi vererek bitirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here