Kırklareli Tatil’de

23
Koca bir yılın yorgunluğun atmak için sabırsızlıkla beklenen yaz ayı ile birlikte tatil sezonun başlamasının ardından Kırklareli sokakları boş kaldı.
HABER MERKEZİ 
Koca bir yılın yorgunluğun atmak için sabırsızlıkla beklenen yaz ayı ile birlikte tatil sezonun başlamasının ardından Kırklareli sokakları boş kaldı. Okulların kapanmasının ardından tatile çıkmaya başlayan vatandaşlar, Ramazan Ayı’nın başlamasıyla tatillerini yarıda keserek Ramazan Ayı’nı idrak ettiler. Ramazan Ayı’nın sona ermesinin ardından Bayramı da fırsat bilerek tatile çıkan Kırklareliler Kırklareli sokaklarını boşalttılar. Kırklareli sokakların bu kadar boş kalması ise en çok esnafı etkiledi. Ramazan Ayı’nda işlerini durgun geçtiğini söyleyen birçok esnaf, vatandaşın Ramazan’dan sonra tatile çıkmasıyla birlikte işlerindeki durgunluğunun devam ettiğini söylediler. Bu durgunluğun Eylül Ayı başına kadar böyle sürmesini beklediklerini söyleyen esnaflar, Eylül Ayı’ndan itibaren Üniversite kayıtlarının başlamasıyla İlkokul, Ortaokul ve Liselerin açılmasının ardından Kırklareli yine hareketli günlerine döneceğini söylediler. 
* Sıcak havanın etkisi çok büyük
Kırklareli’de 10 gündür etkili olan aşırı sıcaklar sokakların boş kalmasına neden oluyor. Gündüz sıcaklığın 30 dereceye kadar çıktığı Kırklareli’de nem oranında yüksek olmasıyla birlikte hissedilen sıcaklık 35 dereceye kadar çıkıyor. Kırklareli’de önümüzdeki 5 gün boyuna hava sıcaklığı 35 derece civarında olması bekleniyor. (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here