Kırklareli Sosyal Güvenlik Kurumu Pehlivanköy’de vatandaşlarla buluştu

15
Teşkilatlanmasının 2. yılını tamamlayan Kırklareli Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü vatandaş odaklı hizmet anlayışının yeni bir projeyle hayata geçirdi.


HABER MERKEZİ
Sigortalıların hak ve yükümlülüklerini bilmelerini, Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü’nden aldıkları hizmetlerin daha etkin ve kaliteli hale getirilmesi için ne şekilde hareket edilmesi gerektiğini, Kurumun vizyonu ve sigortalılara sağladığı kolaylıkların vatandaşlara anlatılması amacıyla toplantılar düzenliyor.
Vatandaşların İl Müdürlüğündeki işlemlerinde karşılaştıkları sorunlar varsa yerinde tespit edilerek çözülmesini amaçlayan Kırklareli Sosyal Güvenlik  İl Müdürlüğü,  bu düşünceden hareketle Kurumun “Değişimi Hisset Dönüşüme Ortak Ol” sloganı çerçevesinde bilgilendirme toplantılarından ilkini 29 Ocak 2010 Cuma günü Pehlivanköy İlçesi Atatürk İlköğretim Okulu Salonu’nda saat 10.00’da gerçekleştirdi.
Kırklareli Sosyal Güvenlik İl Müdürü Mehmet Bayram’ın konuşmacı olarak katıldığı toplantıda Sigorta  İl Müdür Yardımcısı  Y. Tamer Çarkçı ve İnsan Kaynakları Şefi Süleyman Özay da hazır bulundu.
Pehlivanköy ilçesinde Kamu Kurum ve Kuruluşlarının temsilcileriyle birlikte çok sayıda katılımcının iştirak ettiği toplantıda İl Müdürlüğü’nün sigortalılara verdiği hizmetler ile sigortalıların hizmeti kaliteli ve en kolay alabileceği usul ve yöntemler İl Müdürü Mehmet Bayram tarafından anlatıldı.
Katılımlar Kurum işlemleriyle ilgili tespit, talep ve ihtiyaçlarını dile getirdiler. Sorunlarını birinci elden yetkililere ulaştırma imkanı buldular. Programın son bölümünde ise katılımcıların soruları İl Müdürü Mehmet Bayram tarafından ayrıntılı biçimde cevaplandırıldı.
Katılımcılar, böyle bir uygulamanın ilk olmasından, Kurumun hizmet kalitesini arttırmak için vatandaşın ayağına giderek paylaşımda bulunulmasından dolayı duydukları memnuniyetlerini belirterek, daha önceden uygulamalarla ilgili düşüncelerinin pozitif anlamda değiştiğini, bu tarz toplantıların zaman zaman yapılmasının faydalı olacağını belirttiler. Sonrasında toplantı sona erdi.
İl Müdürlüğü yetkilileri bu toplantı zincirinin Kırklareli’nin diğer ilçe ve beldelerinde devam edeceğini belirterek, vatandaşların Kurum çalışmalarını yakından bilmeleri ve verdiği hizmetlerden en üst düzeyde faydalanabilmeleri için yoğun bir çalışma programı yürüttüklerini ifade ettiler. (s)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here