Kırklareli SGK, ilçe toplantılarıyla vatandaşın ayağına gidiyor

17
Kırklareli SGK, ilçe toplantılarıyla vatandaşın ayağına gidiyor

Sosyal Güvenlik Kurumu Kırklareli Il Müdürlüğü, hizmet kalitesini artırma çerçevesinde sürdürdüğü kurum içi faaliyetlere son hızıyla devam ediyor. Hem fiziki, hem de idari anlamda birçok yeniliği Kırklarelililerle buluşturmak için çalışan SGK Kırklareli Il Müdürlüğü, il merkezinin yanısıra ilçeleri de programına dahil ederek, çalışma alanını geniş tutuyor.  

Teşkilatlanmasının ikinci yılını tamamlayan Kırklareli Sosyal Güvenlik Il Müdürlüğü, vatandaş odaklı hizmet anlayışıyla devam ettiği projelerine her geçen gün yenisini ekliyor. Bu kapsamda; sigortalıların hak ve yükümlülüklerini bilmesini, Il Müdürlüğü’nden alınan hizmetlerin daha etkin ve kaliteli hale getirilmesi için ne şekilde hareket edilmesi gerektiğini, kurumun vizyonu ve sigortalılara sağladığı kolaylıkların vatandaşlara anlatılmasını ve onların Il Müdürlüğü’ndeki işlemlerinde karşılaştıkları sorunlar varsa, bu sorunların yerinde tespit edilerek çözülmesini amaçlayan SGK Il Müdürlüğü; bu düşünceden hareketle ilçe ve beldeleri dolaşmaya başladı. Kurumun, “Değişimi Hisset, Dönüşüme Ortak Ol” sloganı çerçevesinde, Kırklareli Valiliği’nin onayıyla gerçekleşen toplantılarının ilki, geçtiğimiz Cuma günü Pehlivanköy ilçesinde Atatürk Ilköğretim Okulu salonunda saat 10.00’da hayata geçirildi.

Kırklareli Sosyal Güvenlik Il Müdürü Mehmet Bayram’ın konuşmacı olarak katıldığı toplantıda, Il Müdür Yardımcısı Tamer Çarkçı ve Insan Kaynakları Şefi Süleyman Özay’da hazır bulundu. Pehlivanköy’de kamu kurum ve kuruluşlar temsilcileriyle, çok sayıda vatandaşın katılım gösterdiği toplantıda, Il Müdürlüğü’nün sigortalılara verdiği hizmetler ile sigortalıların hizmeti kaliteli ve en kolay alabileceği usül ve yöntemler, Il Müdürü Mehmet Bayram tarafından anlatıldı.

Toplantıya iştirak eden kurum temsilcileri de kurumdaki işlemleriyle ilgili tespit, talep ve ihtiyaçlarını dile getirerek, sorunlarını birinci elden yetkililere ulaştırma imkanı buldular. Programın son bölümünde ise katılımcıların sorduğu sorular, Il Müdürü Mehmet Bayram tarafından ayrıntılı şekilde cevaplandı. Pehlivanköy’deki bu toplantıdan oldukça memnun kalan katılımcılar, böyle bir uygulamanın ilk olduğunu ifade ederek, SGK Il Müdürlüğü’nün hizmet kalitesini arttırmak için vatandaşın ayağına kadar giderek paylaşımda bulunmasından büyük memnuniyet duyduklarını söylediler.

Katılımcılar ayrıca, bu uygulama ile vatandaşın kurumla olan işleri esnasında kafasında oluşan tüm düşüncelerin pozitif hale geldiğini, bu tarz toplantıların zaman zaman yapılmasının büyük fayda getireceğini dile getirdiler.

SGK Il Müdürü Mehmet Bayram, bu toplantı zincirinin Kırklareli’nin diğer ilçe ve beldelerinde de devam edeceğini belirterek, vatandaşların kurum çalışmalarını yakından bilmeleri ve verdiği hizmetlerden en üst düzeyde faydalanabilmeleri için, yoğun bir çalışma programı yürüttüklerini ifade etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here