Kırklareli Sanatın ve Sanatçının yanında oldu

18
Kırklareli İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Akaya, Kırklareli’nin sanatın ve sanatçının yanında olduğunu gerçekleşen konserler ile bir kez daha kanıtladığını, bu durumunda sevindirici olduğunu belirtti.

HABER MERKEZİ

Büyük Önder Atatürk’ün Kırklareli’ne gelişinin 80. yılı kapsamında verilen, Kırklareli için özel bir yeri olan iki konsere Kırklarelili sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiğini belirten Müdür Mustafa Akaya, konser salonunun dolup taşmasının Kırklareli’nin sanata verdiği önemin bir göstergesi olduğunu niteledi.
Müdür Akkaya yaptığı açıklamada şunları kaydetti;
“Büyük Önder Atatürk’ün Kırklareli’ne gelişinin 80. yılı çok yoğun etkinlikler çerçevesinde kutlandı. Vatandaşlar yapılan etkinliklere beklenenden fazla ilgi gösterdiler. Kırklareli Valiliğimizin izni ve desteği ile Kırklareli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü olarak İstanbul Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü ile aldığımız ortak karar doğrultusunda 19 Aralık 2010 Pazar günü güzel bir opera konseri gerçekleşti. Opera eserlerinden seçmeler olarak yapılan bu konser olağan üstü ilgi gördü. Konser salonu Kırklareli sanatseverler tarafından doldu taştı. Kırklarelili sanatseverler ilk kez bir opera seyretmenin coşkusu ve mutluluğu içerisinde salondan ayrıldılar. Aynı kapsamda 20 Aralık 2010 tarihinde Devlet Klasik Türk Müziği Topluluğu Atatürk’ün Kırklareli’ne gelişi anısına bir konser verdi. Gerçekleşen konserde Atatürk’ün sevdiği eserler ile birlikte Kırklarelilerin sevdiği eserlere de yer verildi. Kırklarelili sanatseverler bu konserde de coşku içerinde unutulmaz dakikalar yaşadılar.
Bu konserler ile Kırklareli Belediyesi ve Kırklareli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün güzel bir dayanışma örneği orta çıktı.
Yapılan konserlere Kırklarelililerin ilgi duyup gelmeleri, Kırklareli’nin sanatın ve sanatçının yanında olduğunu bizlere göstermiş oldu. Kırklareli’nin kültüre ve sanata önem vermesi bu konuda iyi bir ilerleyişin göstergesidir. Bu vesile ile Kırklareli Belediye Başkalığı’nı ayrıca kutlar kendilerine teşekkürlerimi sunarım.” (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here