Kırklareli Müzesi’ne ilk 6 ayda ziyaretler azaldı

16
Kırklareli Müzesi’ni geçtiğimiz yıllara oranla bu sene ziyaretçi sayısının azaldığı görüldü.
HABER MERKEZİ
 Geçtiğimiz senelerin ilk 6 ayında ortalama 7 bin kişi ziyaret ederken 2012 yılının ilk 6 ayında bu sayının düştüğü görülmekte.
Kırklareli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Kırklareli Müzesi’nden alınan verilere göre Kırklareli Müzesi’ni 01 Ocak 2012-20 Haziran 2012 tarihleri arasında 5 bin 546 kişi ziyaret etti. 
Müzede,  Kırklareli ve çevresindeki tarihi değerleri barındıran, bu değerlerin sergilenmesini sağlayan, içindeki tarihi değerleri gibi kendiside tarihi bir eser olan Kırklareli Müzesine yerli turist olarak 5 bin 358 kişi, yabancı turist olarak 188 kişi ziyaret etti. Kırklareli Müzesi’ni Zonguldak’tan Kırkalreli’ne misafirliğe gelen 9 yaşındaki Elif Sude Gürbüz çok beğendiğini belirterek şunları söyledi;
“ Kırklareli Müzesi, bina olarakta tarihi eser olması çok güzel. Müzede tarihi eserler ve Kırklareli’de yaşayan canlılar bölümü çok hoşuma gitti. Ben Zonguldak’ta oturuyorum Kırklareli’ne misafirliğe geldik ve müzenin önünden geçerken müzeyi ziyaret etmek istedim. Müze yetkilileri tarafından çok sıcak ve ilgili karşılanarak, eserlerin tek tek nereden nasıl temin edildiğini öğrendim. İlk katta bulunan doğa hayvanları bölümü görmediğim birçok hayvanın mumyalanmış hali olması beni sevindirdi. Kırklareli Müzesi Zonguldak’ta bulunan müzeden daha güzel ve daha çok tarihi eser bulundurmakta” dedi. (ş) 
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here