Kırklareli MEM okullar için yeni web siteleri tasarladı

25
Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü, bakanlık tarafından okullara
tahsis edilen ve güncellemesi zor web sayfaların yerine yeni web
siteleri tasarlıyor.

HABER MERKEZİ

Müdürlüğün AR-GE bölümü tarafından yeniden yazılan programlar ile hazırlanan yeni web sayfaları ile veli, öğrenci ve öğretmen¬ler daha fazla bilgiye sahip olabilecekler.
Kırklareli’de okullar için yeni uygulanan yeni web siteleri şimdiye kadar Türkiye’de hiçbir okula bulunmayacak nitelikte tasarlandı.
Şimdiye kadar tamamlanan web sitelerinde okul ile ilgili okulun kısa tanıtımı, misyon ve vizyonu, okulun geçmiş yıl¬lardaki başarıları, okulun ders saatleri, okul yöneti¬mi, sınıf öğretmenleri, okul için emeği geçenler, okulda bulunan sınıfları tek tek görme, güncel duyurular ve soru cevap köşeleri yer alıyor.
Yeni web siteleri ile ilgili öğretmenlere verilecek kurslar sonrasında sınıf öğretmenleri kendi okullarının web sitelerini kolaylıkla kullanarak kendi sınıfları ile ilgili resim ekleyip, düzenleme yapabilecek. Öğretmenler site yöneticisi gibi istediklerini ekleyebilecek, fakat bu işlemler admin tarafından onaylanmadan yayınlanamayacak.
Cumhuriyet İlköğretim Okulu, Fahri Kasapoğlu İlköğretim Okulu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Lisesi web siteleri yenilenen okullar arasın¬da bulunuyor. Atatürk Anadolu Lisesi ve Turizm ve Otelcilik Lisesi’nin web siteleri yapım aşamasında, Fen Lisesi’de Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne yeni web sitesi için talepte bulundu. 2. dönemde tüm okulların web sitelerinin Müdürlüğün AR-GE bölümü tarafından yenilenmesi hedefleniyor. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here