Kırklareli Kızılay’dan Van’a Yardım Paketi

41
Türk Kızılay’ı Kırklareli Şubesi vatandaşların bağışladığı yardım kolilerini PTT Kargo aracılığı ile Van Valiliği’ne gönderdi.
 
HABER MERKEZİ
Türk Kızılay’ı Kırklareli Şubesince toplanan yardımlar, PTT aracılığı ile Van’a gönderildi. 
Kırklareli Şube Başkanı Ruhan Uzunlar Altıntel, yaptığı açıklamada, Kırklareli halkının yardımlara duyarsız kalmadığını belirtti. Toplanan kuru gıda, giyecek, temizlik malzemesi ve battaniye gibi yardım malzemelerinin en kısa sürede Van’a ulaşacağını kaydetti. Kurban Bayramı’nda kurban bağışı yerine Van’daki depremzedeler için yardım kabul edeceklerini ifade eden Şube Başkanı Ruhan Uzunlar Altıntel, vatandaşların duyarlılığına şimdiden teşekkür etti.
Bu arada, Kırklareli Belediyesinin katkılarıyla Edirne Kan Toplama Merkezi tarafından ”Kan Bağışı” kampanyası başlatıldı. 
Demirtaş Mahallesi Hastane Caddesi’nde Belediyeye ait bir dükkanda, 2 Kasım tarihine kadar vatandaştan kan alınacak. Edirne Kan Bağışı Kazanım Uzmanı Serpil Evrensel, 11.00-19.00 saatleri arasında Kan Bağışları’nın kabul edileceğini bildirdi. Evrensel, kana her zaman ihtiyaç olduğunu vurguladı. (cs) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.