Kırklareli Kent Konseyi Cumhuriyet Başsavcılığı’na misafir oldu

11
Kırklareli Kent Konseyi Cumhuriyet Başsavcılığı’na misafir oldu

Kırklareli Kent Konseyi dün Adliye Binası’nda ziyaretlerde bulundu. Kent Konseyi Başkanı ve Yürütme Kurulu Üyeleri, Kırklareli Cumhuriyet Başsavcısı Bülent Bingöl ve Kırklareli Baro Başkanı Göksel Okumuş’u makamlarında ziyaret ettiler. Kırklareli Kent Konseyi’nin yeni başkanı Nurcan Tezer ile birlikte Yürütme Kurulu Üyeleri Mehmet Özbilen, Savaş Erdem, Bahadır Genim, Taner Erşen, Erol Özkan, Erhan Şık ve Alaeddin Ikican, yeni dönemde görevlerine atanan Bingöl ve Okumuş’a tebriklerini sundu. Kırklareli Kent Konseyi başkanı Nurcan Tezer ve beraberindekiler ilk olarak Cumhuriyet Başsavcısı Bülent Bingöl’e ziyaret gerçekleştirdi.

Yapılan ziyaretten son derece memnun kalan Başsavcı, konukları ile teker teker ilgilendi. Söze "yeni çalışma hayatınızda başarılar dileriz" şeklinde başlayan Tezer, Kırklareli Kent Konseyi’nin yürüttüğü ve yürüteceği çalışmalar hakkında Bingöl’e bilgiler verdi. Samimi bir havada gerçekleşen ziyaret esnasında Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri Başsavcı’ya yeni görev yerinin hayırlı olmasını dilerken, zaman zaman söz alarak çalışmaların yanı sıra Kırklareli ve çevresindeki alanlardaki faaliyetler hakkında bilgiler de verdiler.

Kırklareli Kent Konseyi’nin yeni başkanı Nurcan Tezer, "ziyaretlerimize Ağustos sonu Eylül başı başladık. Gerçekleştirdiğimiz etkinlikler, hasat günleri derken ziyaretlerimiz gecikti" dedi. Bunun akabinde Kent Konseyi’nde çok isteyerek ve severek görev yaptığını ifade eden  konuşmasının devamında "ilk çalışmalarımızdan biri de, konseyimizde olması gereken iki meclisin oluşumunu sağlamak. Bunlardan biri Kadın Meclisi, diğeri de Gençlik Meclisi. Bu iki oluşumun da ön hazırlıkları sürüyor" dedi.

Kırklareli için bir şeyler yapmak isteyen herkesi çalışma gruplarında görmek istediklerini belirten Tezer; "Hep birlikte yeni projelere imza atmak istiyoruz. Şehrimizi çok seviyoruz. Herkesi aramıza bekliyoruz" şeklinde konuştu.

Kırklareli Cumhuriyet Başsavcısı Bülent Bingöl Kent Konseyi Başkan ve üyelerinin kendilerine gerçekleştirdikleri bu ziyaretten onur duyduğunu kaydederek, "Kırklareli ile ilgili tartışacağımız konular Kırklareli’nde bulunan eksiklikler değildir. Bizler Kırklareli’ni nasıl daha da güzel hale getirebiliriz, onu konuşmalıyız" dedi.

Kırklareli ile ilgili konularda, güncel olaylardan bahsedilen ziyaret esnasında Yıldız Dağları Biyosfer Projesi’nden, Dupnisa Turizmi’ne, Kırklareli Istranca Gençlik ve Doğa Sporları Kulübü Mahya Tepe Cumhuriyet Kampı’na kadar çeşitli konularda faaliyetler hakkında görüşler aktarıldı.

Kent Konseyi, Baro Başkanı’nın makamındaydı

Kırklareli Kent Konseyi ikinci ziyaretini Kırklareli Baro Başkanı Göksel Okumuş’a yaptı. Baro Başkanı ziyeretçilerini güler yüzle karşılayarak ziyaretten son derece hoşnut olduğunu kaydetti. Okumuş, Belediyenin projelere sahip çıkıp çıkmadığını sordu, konu ile ilgili söz alan Alaeddin Ikican, "Bizler Kent Konseyi olarak projelerimizi belediyemize sunuyoruz. Belediye bunu sahiplenmekle yükümlü" dedi.

Okumuş; "Kentimiz yaşanabilir bir yer. Devlet doğuya daha çok yatırım yapıyor. Biz kasaba olma görüntüsünden çok fazla kurtulamadık. Fakat umuyoruz ki Kırklareli Kent Konseyi’nin de başarılı çalışmaları neticesinde daha olumlu sonuçlar alacağız" dedi.

Ziyaretler esnasında takdim edilen çiçeklerle birlikte Kırklareli Kent Konseyi Adliye Binası’ndan ayrıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.