“Kırklareli kadın ve erkek nüfusu hemen hemen eşit”

11
Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü tarafından 08 Mart 2011 Salı günü KLÜ Rektörlüğü Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda ”Kadın ve Hukuk” paneli yapıldı.

HABER MERKEZİ

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Canan Mutlu 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün dünyanın birçok yerinde kadınların eşitlik ve hak kazanmaları ve kadınların karşılaştığı sorunlara dikkat çekmeleri adına kutlandığını, Kırklareli Üniversitesi olarak kadınların karşılaştığı sorunlara hukuksal yoldan bakılacağını kaydetti.
Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç; ”Türk milleti kadınları her alanda şan ve şöhrete, saygınlığa, eşitliğe sahiptir” dedi.
Günlerin bazı alanlara, bazı konulara ayrılmış önemli günler olduğunu ifade eden Aykaç;
“Böyle birçok günümüz var. Bir gün kendimiz de dahi olsa o konuyu enine boyuna çok değişik yönleriyle inceleyerek konunun derinlerine inme fırsatı elde ediyoruz. Derinlikleriyle o konun ele alınması bir tek gün hatırlanması ve unutulması gibi birtakım eleştirilere maruz kalıyoruz. Bir konun bir güne tahsis edilmesi ve diğer 364 gün unutulması anlamına gelmiyor. Hangi konuyu ele alırsak alalım aslında birçok meseleyi halletmiş oluyoruz. Türk milleti kadınları her alanda şan ve şöhrete, saygınlığa, eşitliğe sahiptir” dedi.
Kırklareli Barosu Genel Sekreteri Çiğdem Erdem, “Kırklareli’de kadın sorunları” ile ilgili yaptığı sunumunda Kırklareli’de kadın ve erkek nüfusu bakımından hemen hemen eşit olduğu kentlerden biri olduğunu ifade etti.
İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nevzat Alkan “Adli bakımdan kadın” konusunda ve İstanbul Barosu Kadın Hakları Merkezi Yürütme Kurulu üyesi Nedime Uğraş “Medeni hukukta kadın” konusunda bilgiler verdi. (ue)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.