Kırklareli kabus gibi bir Pazar günü yaşadı

61
* Saatteki hızı 50 kilometreyi bulan fırtına nedeniyle bazı ev ve iş yerlerinin çatıları uçarken, ağaçlar devrildi. Fırtına, günlük yaşamı olumsuz etkilerken Kırklareli’ye yaklaşık 9 saat elektrik verilemedi. 
HABER MEKEZİ 
Meteoroloji’nin günler öncesinde yaptığı uyarının ardından hafta sonu kuvvetli fırtına Kırklareli ve Trakya’da 01 Şubat 2015 Pazar günü etkili oldu.  Kırklareli’de saatteki hızı 50 kilometreyi bulan fırtına nedeniyle bazı ev ve iş yerlerinin çatıları uçtu. Ağaçlar köklerinden devrilirken saatteki hızı 50 kilometreyi bulan fırtına, günlük yaşamı olumsuz etkiledi. Kırklareli’de fırtına nedeniyle Pazar günü yaklaşık 9 saat elektrik verilemedi. İstasyon Mahallesi’nde ise çok sayıda ağaç devrildi. Kırklareli Belediye Ekipleri devrilen ağaçları keserek, temizlik çalışması başlattı. Cumhuriyet Meydanı arasta karşısında bulanan bir iş yeri çatsı fırtına nedeniyle yerinden söküldü. 
* Kırklareli’ye 9 saat enerji verilemedi 
Kırklareli’de 31 Ocak 2015 Cumartesi günü gece saatlerinde başlayan ve Pazar sabahı şiddetini artıran Kuvvetli Lodos ile birlikte Kırklareli’ne yaklaşık 9 saat enerji verilemedi. Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ) yaptığı açıklamada, 1 Şubat Pazar günü Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) ana hatlarında meydana gelen arıza nedeniyle Edirne, Kırklareli’de bir kısmına enerji verilemediği kaydedildi. TREDAŞ Kırklareli’de yaşanan elektrik kesintileri ile ilgili basın açıklamasında, Lüleburgaz ile Vize İlçesi hariç il genelinde kesinti yaşandığını belirterek şunları kaydetti; "Yaşanan elektrik kesintisi, Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ) olarak enerji aldığımız TEİAŞ ana hatlarında meydana gelmiş olup, TEAİŞ ekipleri tarafından arıza giderildikten sonra kontrollü olarak enerji verilecektir. Diğer yandan Tekirdağ ve ilçelerinde ise şiddetli rüzgar nedeniyle iletken kopukları ve direk yıkılması gibi arızalar nedeniyle kısa süreli kesintiler yaşanmış olup, TREDAŞ arıza ekiplerimiz tarafından ivedilikle müdahale edildi.” 
* Rüzgar etkisini kaybedecek yağışlar devam edecek
Meteoroloji Genel Müdürlüğü yaptığı son değerlendirmeye göre Kırklareli’de yağışlar bu haftada sürmesi bekleniyor. Yapılan son değerlendirmeye göre Kırklareli’de bugün rüzgar etkisini kaybederken, sağanak yağış bekleniyor. Bugün Kırklareli’de en yüksek hava sıcaklığı 10 derece olurken, en düşük hava sıcaklığı ise 7 derece olması beklenmekte. 04 Şubat 2015 Çarşamba günü (yarın) sağanak yağışlar devam ederken hava sıcaklığı yükselmeye başlayacak. Çarşamba günü en yüksek sıcaklık 13 derece olurken, en düşük sıcaklık 3 derece olması bekleniyor. 05 Şubat 2015 Perşembe günü Kırklareli’de güneş yüzünü gösterirken, bir gün aranın ardından Kırklareli’de Cuma günü yağışların tekrar başlaması bekleniyor. (Kadir Sinici-aa)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here