Kırklareli İl Özel İdaresi ile Madjorova Belediyesi protokol imzaladı

11
Bulgaristan-Türkiye IPA Sınır Ötesi İşbirliği Programı kapsamında Kırklareli İl Özel İdaresi ve Madjorova Belediyesi arasında sınır ötesi işbirliğinin geliştirilmesine yönelik ‘Eğitim Amaçlı Sosyal Altyapının Oluşturulması Sayesinde Ekonomik Kalkınmanın Sağlanması’ adlı projesinin ortaklık anlaşması imzalandı. 
HABER MERKEZİ
26 Nisan 2013 Cuma günü Kırklareli İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ziya Eser,  Strateji Geliştirme Müdürü Z. Suna Dalcalı,  Projeyi hazırlayan Şeyda Savaşan ve Emrah Kurt ile birlikte Bulgaristan’ın Haskova Şehri’ne gitti.
Projede Kırklareli ilinin merkezinde bulunan Eski Alpullu Şeker Fabrikası’nın binalarından biri için yeniden inşa ve restorasyon projesi hazırlanmış olup, atıl durumdaki binanın Kırklareli’ne kazandırılması amaçlanmaktadır. Madjorova Belediyesi ile işbirliği halinde hazırlanan projede Kırklareli’de Gastronomi Eğitim Merkezi oluşturulması planlanıyor.
Projenin ortaklık buluşmasında Genel Sekreteri Ziya Eser Türk Lokumu ve Kırklareli’nin yöresel ürünü olan Hardaliye’yi Madjorova Belediye Başkanı’na hediye etti. Her iki taraf iyi temennilerini belirtip toplantı başarıyla tamamlandı. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here