Kırklareli Il Öğrenci Meclisi Başkanlık Divanı’nın seçimi dün gerçekleştirildi

23
Kırklareli Il Öğrenci Meclisi Başkanlık Divanı’nın seçimi dün gerçekleştirildi

Kırklareli Il Milli Eğitim Müdürlüğü’nde dün gerçekleşen Il Öğrenci Meclisi Başkanlık Divanı seçimiyle ilimizi Ankara’da temsil edecek grup belirlenmiş oldu. Saat 10:30’da Milli Eğitim Müdürlüğü’nün toplantı salonunda gerçekleşen seçimlerin gündemi saygı duruşu ve Istiklal Marşı ile başladı. Ardından geçici divanı oluşturan başkan, başkan vekili ve 2 katip üye açık oylama usülü ile seçildi. Il Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yasin Özdil koordinesinde gerçekleşen gündemin devamında Il Öğrenci Meclisi üyeleri ilk olarak ant içtiler.

Daha sonra aday listelerindeki iki grubun başkan adayları, kendilerini kısaca tanıtarak, yapmak istedikleri hakkında özet bilgiler verdiler ve arkadaşlarının desteğini istediler.

Iki listenin yarıştığı seçimlerde ilk grupta başkan adayı olarak Lüleburgaz’dan Deniz Önenç, Başkan Vekili adayı olarak Dilara Çifter, katip üye adayı olarakta Çiçek Çetin ve Uğur Barkın Bakar yer aldı.

Diğer listede de Başkan adayı olarak Kırklareli merkezden Ismail Eser, Başkan Vekili adayı olarak Buğra Mert Ahısha, katip üye adaylarında ise Asena Çiğdem ve Selin Efe yer aldı.

Kırklareli merkeze bağlı toplam 8 ilçe ve beldeden 40 öğrencinin katıldığı seçimler yaklaşık yarım saat sürdü.

Kapalı zarf usülü yapılan seçimlerin ardından yapılan oy sayımlarında Deniz Önenç ve grubu, 8 oy alan Ismail Eser ve grubuna karşılık 32 oy alarak, seçimden galip geldi.

Her okulda, ilk olarak sınıflarda yapılan seçimler sonucu öğrenci temsilcileri belirleniyor.

 Daha sonra okul genelinde yapılan bir seçimle Il Öğrenci Meclisi temsilcileri belirleniyor. Il Öğrenci Meclisi üyelerinin arasından seçilen divan başkanı ve grubu da, Ankara’da kendi ilini temsilen bulunuyor. Ankara’da yapılan bir seçimde ise ülke genelinde öğrenci meclis başkanı belirleniyor. Önadım Medya Grubu olarak Deniz Önenç ve grubunu tebrik eder, başarılar dileriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here