Kırklareli İl Müftülüğü “Kutlu Doğum Haftası”nı etkinliklerle kutlayacak

20
“Peygamberimizin Kardeşlik Ahlakı ve Kardeşlik Hukuku” Konferansı yarın
HABER MERKEZİ
14-20 Nisan tarihleri arasında kutlanacak olan “Kutlu Doğum Haftası” boyunca Kırklareli İl Müftülüğü tarafından çeşitli etkinlikler yapılacak.
Düzenlenecek olan etkinlikler kapsamında 13 Nisan 2012 Cuma günü saat 20.30’da Kırklareli Üniversitesi Rektörlüğü Kültür Merkezi’nde bir program düzenlenecek.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayacak olan programda Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve Kaside’nin ardından açılış konuşması yapılacak. Daha sonra Rize Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kemal Sandıkçı tarafından “Peygamberimizin Kardeşlik Ahlakı ve Kardeşlik Hukuku” konulu Konferans ile program sona erecek. 
Kırklareli İl Müftülüğü tarafından “Kutlu Doğum Haftası” dolayısıyla yapılacak olan diğer etkinlikler şu şekilde:
* 13 Nisan 2012 Cuma
12.30’da Kırklareli İl Müftüsü İsa Saim Merkez Hızırbey Camii’nde “Peygamberler ve Kutlu Doğum” haftası münasebeti dolayısıyla vaaz verecek.
12.30’da Kırklareli İl Müftü Yardımcısı Rahmi Kadak Armağan Köyü Camii’nde Peygamberler ve Kutlu Doğum” haftası münasebeti dolayısıyla vaaz verecek.
12.30’da Kırklareli İl Müftü Yardımcısı İsmail Temel Çukurpınar Köyü Camii’nde Peygamberler ve Kutlu Doğum” haftası münasebeti dolayısıyla vaaz verecek.
12.30’da Kırklareli İl Müftülüğü İl Vaizi Bünyamin Akgül  Beypınar Köyü Camii’nde Peygamberler ve Kutlu Doğum” haftası münasebeti dolayısıyla vaaz verecek.
13.18’de İmamlar, Hatipler, Müezzinler, Kayyımlar,  tarafından Merkez, köy, kasaba camilerinde “Kutlu Doğum” hutbe verilecek.
19.30’da Kırklareli Üniversitesi Kültür Merkezi’nde Kur’an-ı Kerim Meali, Dua Kertelası, Ayet Kertelası, Hadis Kertelası, Diyanet Aylık Dergi, Diyanet Çocuk Dergi, Gül Dağıtımı yapılacak.
20.30’da Prof. Dr. Kemal Sandıkçı tarafından “Hz. Peygamber, Kardeşlik Ahlakı ve Kardeşlik Hukuku” konulu konferans Kırklareli Üniversitesi Kültür Merkezi’nde verilecek.
* 14 Nisan 2012 Cumartesi
14.00’da Hilmiye Genel, Betül Alioğlu, Nimet Kaynar ve Elif Şengül tarafından Yayla Camii’nde kadınlara “Kur’an’da Sevgi ve Kardeşlik” konulu konferans verilecek.
08.00-17.30 saatleri arasında hasta ziyareti yapılacak.
08.00-17.30 saatleri arasında esnaf ziyareti yapılacak.
08.00-17.30 saatleri arasında Şehit ve Gazi Aileleri ziyareti yapılacak.
* 15 Nisan 2012 Pazar
14.00’da İl Vaizi Bünyamin Akgül tarafından Kırklareli E Tipi Ceza Evine İnsanlık ve Kardeşlik ziyareti yapılacak.
14.00’da Kur’An kursu öğreticileri Mürvet Aktaş, Nihal Çetin ve F. Sultan Özdemir tarafından Kayalı Köy Camii’nde Evine İnsanlık ve Kardeşlik konulu konferans verilecek.
* 16 Nisan 2012 Pazartesi
12.30’da İl Müftü Yardımcısı İsmail Temel tarafından Dolhan Köyü Camii’nde vaaz verilecek.
12.30’da İl Müftü Yardımcısı Rahmi Kadak tarafından Ürünlü Köyü Camii’nde vaaz verilecek.
12.30’da İl Vaizi Bünyamin Akgül tarafından İnece Beldesi Kemal Paşa Camii’nde vaaz verilecek
14.00’da Kur’an Kursu öğreticileri Zeliha Okumuş ve Ayşe Yalçınöz tarafından Armağan Köyü Camii’nde Kadınlara yönelik Hadislerde Sevgi ve Kardeşlik konulu konferans verilecek.
19.30 – 20.30’da Kur’an Kursu öğreticileri Zeliha Okumuş, Betül Süngü ve Ayşe Yalçınöz tarafından Yetiştirme yurdu ziyareti yapılacak.
* 17 Nisan 2012 Salı 
14.00’da Kur’an Kursu öğreticileri Nihal Çetin, Betül Alioğlu ve Nimet Kaynar tarafından Kavaklı Beldesi Merkez Camii’nde Kadınlara yönelik Hz. Peygamber ve Kardeşlik hukuku konulu konferans verilecek.
14.00’da Kur’an Kursu öğreticileri Mürvet Aktaş, F. Sultan Özdemir ve Hilmiye Genel tarafından Dereköy Köyü Camii’nde Kadınlara yönelik Hz. Peygamber ve Kardeşlik hukuku konulu konferans verilecek.
* 19 Nisan 2012 Perşembe
14.00’da Kur’an Kursu öğreticileri F. Sultam Özdemir ve Emine Öztürk tarafından Kemal Canlı Camii’nde Kadınlara yönelik İslam’da Sözünde Durmak ve Ahde Vefa konulu konferans verilecek.
14.00’da Kur’an Kursu öğreticileri Betül Alioğlu, Sevda Yartaşı ve Nimet Kaynar tarafından Deveçatağı Köyü Camii’nde Kadınlara yönelik İslam’da Sözünde Durmak ve Ahde Vefa konulu konferans verilecek.
14.00’da Kur’an Kursu öğreticileri Zeliha Okumuş ve Yasemin Erkek tarafından Bayramdere Köyü Camii’nde Kadınlara yönelik İslam’da Sözünde Durmak ve Ahde Vefa konulu konferans verilecek.
* 20 Nisan 2012 Cuma
12.00’da Kırklareli Müftülüğü Din görevlileri tarafından Merkez hızırBey Camii’nde Kur’An ziyafeti yapılacak.
12.30’da İl Müftüsü İsa Saim tarafından Hızırbey Camii’nde vaaz verilecek.
12.30’da İl Müftü Yarımcısı Rahmi Kadak tarafından Asilbeyli Köyü Camii’nde vaaz verilecek
12.30’da İl Müftü Yarımcısı İsmail Temel tarafından Bayramdere Köyü Camii’nde vaaz verilecek
12.30’da İl Vaizi Bünyamin Akgül tarafından Deveçatağı Köyü Camii’nde vaaz verilecek

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here