Kırklareli İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplandı

22
* Kırklareli İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Ekim Ayı Toplantısı Polisevi’nde yapıldı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Ekim ayı toplantısı İlimiz Valisi Esengül Civelek başkanlığında Polisevi Toplantı Salonu’nda 24 Ekim 2014 Cuma günü saat 09.00’da yapıldı. 
Kurulun bu toplantısında Çalışma ve İş Kurumu’nun yürütmüş olduğu faaliyetlerin anlatıldığı brifing, İŞKUR Kırklareli İl Müdürü Hasan Aksoy tarafından üyelere sunuldu.
Aksoy, toplantıda yaptığı konuşmada; Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü olarak, 2014 yılı 12 Mayıs-27 Haziran tarihleri arasında Kırklareli İşgücü Piyasası Talep Araştırması gerçekleştirdiklerini, Kırklareli’deki 10+ istihdamlı özel sektör işyerlerinin tamamının ziyaret edildiğini, Kırklareli ilinde gerçekleştirilen bu talep araştırması ile; İlimizde işgücünün yapısı, sektörler bazında çalışanların mesleklere ve cinsiyete göre dağılımları, ihtiyaç duyulan işgücü için talep edilen eğitim ve beceri durumları, temininde güçlük çekilen meslekler ve teminde güçlük çekme nedenleri, 2015 yılı ortasında işgücü piyasasında mesleki değişim beklentilerine ilişkin bilgilerin derlendiğini belirtti. İŞKUR İl Müdürü Aksoy sunumunda; Trakya Kalkınma Ajansı ile birlikte yürüttükleri ve İlimizde kuracakları “Bu Ekranda İş Var" Projesi hakkında ve Kurum olarak satın aldıkları Eski Tekel Binalarının yerine yeni bir İŞKUR Hizmet binası yapmak için yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi verdi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here