Kırklareli İl Genel Meclisi’nin Şubat Toplantıları başladı

41
Kırklareli İl Genel Meclisi’nin Şubat Ayı Toplantıları 02 Şubat 2015 Pazartesi günü saat 10.30’da yapılan 1. Birleşim ile başladı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Genel Meclisi’nin Şubat Ayı Toplantıları 02 Şubat 2015 Pazartesi günü saat 10.30’da yapılan 1. Birleşim ile başladı. Gündemde yer alan maddelerin görüşüldüğü birleşimde Kırklareli’nin Demirköy İlçesi’nde yer alan ve mülkiyeti İl Özel İdaresi’ne ait olan İşhanı konusu ile Ergene Nehri’nde yaşanan kirlilik ön plana çıktı.
* Başkan Yavuz İl Genel Meclisi’nden İşhahı’nın tahsisini istedi
İl Genel Meclisi Toplantısı’na katılan Demirköy Belediye Başkanı Muhlis Yavuz, daha evvel İl Genel Meclisi kararı ile satışına karar verilen İşhanı’nın Demirköy Belediyesi’ne tahsisini istedi.
Trakya Kalkınma Ajansı’ndan binanın Kültür Evi yapılması için gerekli işlemleri yaptığını belirten Yavuz; Tek amacımız binayı çürümekten kurtarıp bir işe yaramasını sağlamak” dedi.
Meclis her ne kadar binayı harabelikten kurtarmak istese de binanın bir önceki meclis toplantısında satışının onanması işleri karıştırdı. Meclis binayı daha önceki toplantılarda harabeliğini görüp kurtarılması gerektiğini düşünüp binanın satılması onamıştı. Bu konuda sıkıntısını dile getiren AK Parti Grup Başkan Vekili Nihat Sağlam’ın görüşlerini söylemesi üzerini MHP ekibiyle hafif bir tartışma yaşandı. İl Genel Meclis Başkanı Cavit Çağlayan konuya el atarak; “Herkes harabe binanın kurtulmasını istediğinden eminim. Konuyu herkes kendi aralarında görüşsün incelesin” dedi ve konuyu bir sonraki toplantıya erteledi. 
* Kırım “Halka yanlış aksettiriyorlar Ergenede ağır metal hala var”
CHP’li Meclis Üyesi Çevre ve Sağlık Komisyonu Başkanı Gürcan Kırım toplantıda yaptığı konuşmasında; “Geçtiğimiz Mecliste Ergene Nehri’nde ağır metal olduğunu ve bu metalin kanser yaptığını Trakya Üniversitesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Faruk Yorulmaz ve Trakya Üniversitesi eski Rektörü Osman İnci ile yaptığım görüşmelere dayanarak bir sunumla açıklamıştım. Ama her ne hikmetse benim yaptığım sunumun aksine bazı yayın kuruluşları bu ağır metalin önceden var olduğunu şu anda bittiğini yansıtmıştırlar. Ben kesinlikle böyle bir şey söylemedim Halkımıza konuyu yanlış aksettiriyorlar ben bu ağır metalin Ergene halen devam ettiğini söyledim” dedi. (Berkay Çamlı) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.