Kırklareli İl Genel Meclisi Vali Yaman’ı ziyaret etti

25
Vali Yaman; “Kırklareli’ye hep birlikte hizmet edeceğiz”
* 30 Mart’ta yapılan Mahalli İdareler Seçimleri’nde yeni göreve seçilen Kırklareli İl Genel Meclisi Üyeleri, Nisan Ayı 3. Birleşimi’nin ardından Atatürk Anıtı’na çelenk koyup, Kırklareli Valisi Mustafa Yaman’ı ziyaret ettiler.
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Genel Meclisi’nin Nisan Ayı 3. Birleşimi 11 Nisan 2014 Cuma günü saat 10.30’da Kırklareli Valiliği Atatürk toplantı Salonu’nda yoklamanın yapılıp, Nisan Ayı 2. Birleşimi’ne ait tutanak özetinin okunması ile başladı. Seri bir şekilde yapılan birleşimde ilk olarak İnsan Hakları Kurulu’nda Kırklareli İl Genel Meclisi Üyesi olarak görev alacak olan isim belirlendi. CHP Gurubu’nun önerdiği Seyhan Delioğlu bu göreve oybirliği ile seçildi. Gündemde yer alanr Kırklareli’nin Babaeski İlçesi’ne bağlı Osmaniye Köyü, Köy yerleşik alanı içerisinde bulunan boşluğun üzerine Süt toplama Merkezi kurulması amacıyla hazırlanan 1/500 Ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planları’nın onaylanması teklifi görüşüldü. Bu konunu araştırılması için İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edilmesine oybirliği ile karar verildi. Ardından Kırklareli merkez ilçeye bağlı Kayalı Köyü Kasaba Patika Üstü Mevkii 9 pafta, 621 parsel numaralı ve 24 bin 100 m2 yüzölçümlü taşınmaz üzerinde Küçükbaş Hayvancılık Tesisi kurulması amacı ile hazırlanan 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı yapılması teklifi görüşülerek, oybirliği ile Bayındırlık ve İmar Komisyonu’na havale edildi.
* Kırklareli İl Genel Meclisi Üyeleri Atatürk Anıtı’na çelenk koydu
Kırklareli İl Genel Meclisi Başkanı Av. Cavit Çağlayan’ın Nisan Ayı 3. Birleşimi’ni sona erdirmesinin ardından Meclis Üyeleri Vilayet meydanı7Ndaki Atatürk Anıtı önünde bir araya geldiler. İl Genel Meclisi Başkanı Av. Cavit Çağlayan Atatürk Anıtı’na çelenk koydu. Ardından Saygı Duruşu’nda bulunularak, İstiklal Marşı okundu. Ardından Meclis Üyeleri Kırklareli Valisi Mustafa Yaman’ı ziyaret etmek üzere Valilik Binası’na geçtiler.
* Vali Yaman; “Sizlere her zaman kapım açık”
30 Mart’ta yapılan Mahalli İdareler Seçimleri’nde yeni göreve seçilen Kırklareli İl Genel Meclisi Üyelerini Kırklareli Valisi Mustafa Yaman Toplantı Salonu’nda ağırladı. Geçmiş dönemlerde meclis ve valilik olarak uyum içerisinde çalıştıklarını kaydeden Yaman, şöyle konuştu:
"Sizlerle sıkça bir araya geleceğiz. 2013 yılında meclis başkanı ve üyeleriyle birlikte güzel hizmetler yaptık. Artarak devam eden yatırımlarımız var. İnşallah sizlerle birlikte daha da iyi çalışmalar yapacağımıza daha fazla başarılı olacağımıza inanıyorum. Eski arkadaşlarımız bilirler. Şöyle bir idareci özelliğim var. Randevulu bir sistemim yok. Herkesle her an görüşüyorum. Fırsat bulduğum her zaman vatandaşlarımızla bir arada bulunmayı arzu ediyorum. Bu sebeple sizlerde beni her zaman arayabileceğini bilmenizi istiyorum. Kırklareli’ye hep birlikte hizmet edeceğiz. Bu nedenle de sıkça istişare etmekte fayda olduğunu düşünüyorum. Kırklareli Valiliği olarak elimizden geleni yapmaya hazırız. İlimizin daha fazla hizmet alması için hep birlikte uğraşacağız. Gerekiyorsa bakanlarımızla, siyasi parti temsilcilerimizle daha fazla istişare ederek daha fazla ödenek gelmesini sağlayacağız. Her yıl ödenek artıyor. Sadece merkezi idareden değil, buradaki yatırımcı kurumlardan da ödenek alıyor, bütçemizi arttırıyoruz. Hepinize görevinizde başarılar diliyorum. İnşallah güzel çalışmalar yaparak Kırklareli halkına en iyi şekilde hizmet edeceğiz."
* Başkan Çağlayan; “Kırklareli’ye iyi hizmetler vereceğiz”
Kırklareli İl Genel Meclisi Başkanı Av. Cavit Çağlayan’da yaptığı konuşmasında şunları kaydetti:
“Kırklareli İl Genel Meclisimiz yeni döneme başlarken, bizlerde Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi huzurunda çelenk koyup, Saygı Duruşu’nda bulunulup, İstiklal Marşımızı okuyup çelenk koyduk. Görevimiz öncelikle köylere ağırlıklı olmak üzere bütün Kırklareli’ye hizmet edebilmektir.  Arkadaşlarımda da ben o şevki görüyorum. İnşallah iyi çalışmalar yapacağız diye düşünüyorum. Sizlerle uyumlu çalışacağımızdan eminim. İl Özel İdaresi’nin bütçesi beklenen hizmetleri yapmakta pekte yeterli olmuyor. Sizlerin şahsi gayretleriniz ile devlet makamlarından bütçemize nakdi yardım olursa daha iyi hizmetlere imza atacağımızı düşünüyorum.  
* Şinikoğlu; “Önümüzdeki 5 yılda hayal ettiklerimizi gerçekleştireceğiz”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanı Metin Şinikoğlu’da konuşmasında; “İl Genel Meclisi’nde 10 yıllık bir tecrübem var. Bu 3. Dönemim. Sizleri iyi tanıyoruz. İl Genel Meclisi’ne ve İl Özel İdaresi’ne yaptığınız katkıları biliyoruz. Özellikle Karayolları’na ve ilimiz merkezine yapılan yatırımlar devam ediyor. Diğer guruplardaki Meclis Üyesi arkadaşlarımızla birlik ve beraberlik içerisinde ilimize en iyi hizmetleri verebilmek için seçildik. Genel İdare’den çok fazla ödenek alabilirsek güzel hizmetler vereceğimizi düşünüyorum.  İnşallah önümüzdeki 5 yıl için ne hayal ettiysek gerçekleştiririz” dedi.
* Sağlam; “Birlik ve beraberlik içerisinde çalışacağız”
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Grup Başkanı Nihat Sağlam’da; “Benimde 2. Dönemim. Bir önceki dönemde özellikle son yıllarda tüm Meclis Üyesi arkadaşlarımız ile tamamen birbirimize kenetlenerek güzel hizmetlere imza attık. Bu dönemde de bayan üyelerimizin sayısının bol olduğu bir meclisimiz var. Aynı dayanışma ile güzel işler yapacağımıza inanıyorum. Bu çalışmalarımızda sizlerden de her zamanki gibi desteklerinizi bekliyoruz” dedi. 
* Akten; “Sizlerin desteği ile ilimizdeki sorunları çözeceğiz”
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanı İbrahim Akten’de; “Öncelikle bizleri konuk ettiğiniz için sizlere teşekkür etmek istiyorum. İlimize hizmet anlamında Mülki İdare Amiri olarak bugüne kadar vermiş olduğunuz gibi bundan sonrada büyük katkılar vereceğinizi biliyoruz. İnşallah ilimiz için ihtiyaç ve öncelik söz konusu olan meselelerde çözümü ve uygulamasını yürütürken sizin her zaman desteklerinizi bekleyeceğiz. İnanıyoruz ki bizlere destek vereceksiniz” dedi.
Yapılan açıklamaların ardından Kırklareli İl Genel Meclisi’nin Kırklareli Valisi Mustafa Yaman’ı ziyareti basına kapalı olarak devam etti. (Savaş Eskici) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here