Kırklareli İl Genel Meclisi Üyeleri veda etti

36
5 yıldan bu yana görev yapmakta olan Kırklareli İl Genel Meclisi Üyeleri tam kadro olarak katıldıkları 07 Mart 2014 Cuma günü saat 15.00’te yapılan Mart Ayı 5. Birleşimi’nde son toplantılarını gerçekleştirdiler.


HABER MERKEZİ
5 yıldan bu yana görev yapmakta olan Kırklareli İl Genel Meclisi Üyeleri tam kadro olarak katıldıkları 07 Mart 2014 Cuma günü saat 15.00’te yapılan Mart Ayı 5. Birleşimi’nde son toplantılarını gerçekleştirdiler.
Yoklamanın yapılarak Mart Ayı 4. Birleşimi’ne ait tutanak özetinin okunması ile başlayan toplantıda ilk olarak Kırklareli İl Özel İdaresi’nin 2013 yılı faaliyetleri Kırklareli İl Özel İdaresi Genel sekreteri Ziya Eser tarafından okundu. Okunan faaliyet raporu meclis üyeleri tarafından oybirliği ile kabul edildi.
* Yaman; “Kırklareli’ye vizyon kazandırdınız”
Bu gündem maddesinin görüşülmesinin ardından toplantıya Kırklareli Valisi Mustafa Yaman’da katıldı. Kendisinin göreve geldiği günden bu yana geçen süre zarfında Meclis Üyeleri ile uyumlu çalışmalar içerisinde olduklarını belirten Yaman, Kırklareli İl Özel İdaresi olarak Meclis tarafından alınan kararlar doğrultusunda Kırklareli’ye çok güzel hizmetler yaptıklarını söyledi. Bu hizmetlerin gerçekleştirilmesinde büyük emekleri geçen Meclis Üyeleri’ne teşekkür eden Vali Yaman; “İyi bir dönem geçirdik sizlerin gayreti ile. Hükümetimizin vermiş olduğu göndermiş olduğu ödenek ve destekle bu dönemi hayırlı bir şekilde geçmesini bize sağladı. Bizim dönemimizde asfalt olmayan köy yolu kalmadı, arzu ediyoruz ki ikinci yolarlıda yapalım onları da yapacağız onlarında muhakkak asfaltlarını bitirmiş olacağız. Bu dönem bazı ilkleri sizlerle beraber yapma imkanları verdi bizlere, bunların en önemlisi Kültür Tabiat Varlıklarına en fazla bu sizlerle birlikte gayret ettik ve onarıyoruz. Şehre bir vizyon gelmiş oldu sizin sayenizde. Özel İdare sadece kırsala hizmet etmiyor, bizim bu şehrin kent merkezlerine de hizmet etmeye görevimiz var. Sağlık için var, eğitim için var kültür tabiat varlıkları için var, şehirde yaşıyoruz elbette kırsalda hizmetlerimiz oluyor daha oluyor ama şehirde yapılan borcumuzda yerine getirmemiz gerekiyor onu da bu dönemde gerçekleşmiş oldu ikisi beraber. Şeker depoları biliyorsunuz zor bir süreç, özelleştirmeden çıkartırdık Sağolsun Sayın Başbakanımız söylemiş olduğumuzda tamam dedi kısa sürede onun tahsisini bize verdi. Buraya Kırklareli halkının hak ettiği güzellikte bir kültür tesisi yaptık. İnşallah yakında açılışını yapacağız” dedi.
* Eser; “Meclis Üyelerimiz ile uyum içinde çalıştık”
Kırklareli İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ziya Eser’de göreve geldiği 1,5 yıldan bu tarafa Meclis Üyeleri içerisinde uyum içinde çalışmaktan son derece memnun olduğunu, bu dönem zarfında yapılan hizmetlerin Kırklareli İl Genel Meclis Tarihi’ne altın harflerle yazılacağını belirterek şunları kaydetti:
“İl Özel İdaresi’nin benim bakışım değerlendirmemde hep İl Kültürünün parçaları olarak gördüğüm, İdare yapı İl Genel Meclisi, İl Encümeni bir bütünü tamamlayan unsurlardır diye gördük ve bu göreve başladığımdan bu yana 1,5 Yıldır yaklaşık çalışmalarımızda İl Genel Meclisimizin Parti Grupları ne olursa olsun hepsi ile Grup Başkanlarıyla, Meclis Başkanıyla, Üyelerimizle olabildiğince geniş görüşmeler sağlayarak bu bütünü sağlamaya bütünü daha faal daha hizmetkâr hale getirmeye gayret ettik. Bu ay sonu itibariyle bu Meclisimizin görevi tabi ki sizlerin bu yasama dönemindeki görevleriniz sonlanacak. Eski üyelerimiz belki yine tekrar gelecekler ama bir kısım üyelerimiz bu görevlerini tamamlayacak. İdarede bir Genel Sekreter olarak bütün arkadaşlarım adına bu 25 kişilik Meclis ile işinde ötesinde bir hukukumuz, bir dostluğumuz, bir arkadaşlığımız, kardeşliğimiz oluşmuştur bu kapılar sizlere her zaman sizlere sonuna kadar açıktır. Meclisimize yeniden gelmeyecek ve gelecek hepinize bundan sonraki hayatınızda sağlık, huzur, mutluluk içersinde uzun ömürler diliyorum” dedi.
Kırklareli İl Genel Meclisi’nde grubu bulunan partilerin Grup başkanları ile Meclis Üyeleri de sırasıyla söz alarak geçirdikleri 5 yıllık süre zarfında kendilerine her türlü konuda yardımı bulunan Valiler ile İl Genel Sekreterleri’ne teşekkür ettiler. Meclis Üyeleri yapılan toplantılar esnasında bazen birbirlerini kırdıklarını, ancak bu kırgınlıkların şahsi değil, Kırklareli için olduğunu belirterek birbirlerinden helallık istediler.
Kırklareli Valisi Mustafa Yaman ile Kırklareli İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ziya Eser’in ayrılmasından sonra toplantı diğer gündem maddelerinin görüşülmesi ile devam etti. (Savaş Eskici) 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here