Kırklareli İl Genel Meclisi İhtisas Komisyonları’nı oluşturdu

9
Kırklareli İl Genel Meclisi’nin Nisan Ayı 2. Birleşimi 10 Nisan 2014 Perşembe günü saat 14.00’te Kırklareli Valiliği Atatürk Toplantı Salonu’nda Kırklareli İl Genel Meclisi Başkanı Av. Cavit Çağlayan’ın başkanlığında toplandı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Genel Meclisi’nin Nisan Ayı 2. Birleşimi 10 Nisan 2014 Perşembe günü saat 14.00’te Kırklareli Valiliği Atatürk Toplantı Salonu’nda Kırklareli İl Genel Meclisi Başkanı Av. Cavit Çağlayan’ın başkanlığında toplandı.
Kırklareli İl Genel Meclisi’nin Nisan Ayı 2. Birleşimi’nde İhtisas Komisyonları oluşturuldu. Vilayetler Hizmet Birliği’ne 1 Asıl, 1 Yedek Üye Seçimi ile Trakya Kalkınma Birliği’ne Kırklareli’yi temsil edecek olan 1 Asıl, 1 Yedek Üye’nin seçimi yapıldı.
İlk birleşimdeki oturma düzeni tartışması 2. Birleşimde de yaşandı. CHP Grubu ile MHP Grubu arasındaki bu tartışmanın bugün saat 10.30’da Kırklareli Valiliği Atatürk Toplantı Salonu’nda yapılacak olan 3. Birleşimi’nde çözüme kavuşturulması bekleniyor.
Yoklamanın yapılıp, Nisan Ayı 1. Birleşime ait tutanak özetinin Katip Üye Yeşim Girgin tarafından okunmasının ardından gündemdeki maddelerin görüşülmesine geçildi. Oybirliği ile kabul edilen Komisyon Üyeleri şu isimlerden oluştu.
* Plan ve Bütçe Komisyonu (7 Üye):
CHP: Av. Cavit Çağlayan, Okay Şeran, Seyhan Delioğlu, Sibel Çınar.
AK Parti: Serdar Dura, Adnan Öz.
MHP: İbrahim Akten.
* İmar ve Bayındırlık Komisyonu (7 Üye):
CHP: Kenan Çiftçi, Saffet Üresin, Gürcan Kırım, Abdullah Mutluer.
AK Parti: Nihat Sağlam, Hazel Yolgiden.
MHP: Sadık Aykanat.
* Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmet Komisyonu (5 Üye):
CHP: Yeşim Girgin, Gürkan Umur, Çetin Şinikoğlu.
AK Parti: Reşat şükrü Saka.
MHP: İbrahim Akten.
* Çevre ve Sağlık Komisyonu (5 Üye):
CHP: Gürcan Kırım, Saffet Üresin, Şahin Arslan.
AK Parti: Reşat Şükrü Saka.
MHP: Mehmet Gülay Erkol.
* Gençlik ve Spor Komisyonu (5 Üye):
CHP: Gürkan Umur, Okay Şeran, Sibel Çınar.
AK Parti: Reşat Şükrü Saka.
MHP: Mehmet Gülay Erkol.
* İçişleri ve Çeşitli İşler Komisyonu (5 Üye):
CHP: Bora Terzi, Vedat Dal, Yeşim Girgin.
AK Parti: Ceyhun Alkan.
MHP: İbrahim Akten.
* Turizm Komisyonu (5 Üye):
CHP: Çetin Şinikoğlu, Abdullah Mutluer, Av. Cavit Çağlayan.
AK Parti: Serdar dura.
MHP: Sadık Aykanat.
* Tarım ve Hayvancılık Komisyonu (5 Üye):
CHP: Kenan Çiftçi, Abdullah Mutluer, Vedat Dal.
AK Parti: Adnan Öz.
MHP: Ertuğrul Koç.
* Altyapı Hizmetleri Komisyonu (5 Üye):
CHP: Şahin Arslan, Gürkan Umur, Gürcan Kırım.
AK Parti: Ceyhun Alkan.
MHP: Ertuğrul Koç.
* AB ve Uluslararası İlişkiler Komisyonu (5 Üye):  
CHP: Çetin Şinikoğlu, Bora Terzi, Okay Şeran.
AK Parti: Serdar Dura.
MHP: İbrahim Akten.
* Özel İdare Projelerini İzleme Komisyonu (5 Üye):
CHP: Seyhan Delioğlu, Av. Cavit Çağlayan, Gürkan Umur.
AK Parti: Adnan Öz.
MHP: Ertuğrul Koç.
* Göletler ve Su Ürünleri Komisyonu (5 Üye):
CHP: Kenan Çiftçi, Saffet Üresin, Vedat Dal
AK Parti: Ceyhun Alkan.
MHP: Mehmet Gülay Erkol.
* Meclis ve Encümen Kararlarını İzleme Komisyonu (5 Üye):
 CHP: Av. Cavit Çağlayan, Çetin Şinikoğlu, Sibel Çınar.
AK Parti: Nihat Sağlam.
MHP: Sadık Aykanat.
* Aile, Çocuk ve Engelliler Komisyonu (5 Üye):
CHP: Seyhan Delioğlu, Yeşim Girgin, Sibel Çınar.
AK Parti: Hasel Yolgiden.
MHP: Mehmet Gülay Erkol.
İhtisas Komisyonları’nın oluşturulmasının ardından Vilayetler Hizmet Birliği’ne 1 Asıl, 1 Yedek Üye Seçimi ile Trakya Kalkınma Birliği’ne Kırklareli’yi temsil edecek olan 1 Asıl, 1 Yedek Üye’nin seçimi yapıldı.
* Vilayetler Hizmet Birliği:
CHP: Asıl Üye Av. Cavit Çağlayan, Yedek Üye Çetin Şinikoğlu.
* Trakya Kalkınma Birliği:
CHP: Asıl Üye Saffet Üresin, Yedek Üye Bora Terzi
Yapılan seçimlerin ardından Kırklareli İl Genel Meclisi’nin 2. Birleşimi bugün saat 10.30’da Kırklareli Valiliği Atatürk Toplantı Salonu’nda yapılacak olan 3. Birleşimde toplanmak üzere sona erdi. (Savaş Eskici) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.