Kırklareli Hayvan barınağının kapasitesi yükseliyor

13
Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan Hayvan Barınağı ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Başkan Çağlayan açıklamasında, aynı anda 50 hayvana hizmet verebilen barınak kapasitesinin ilave edilen kafesler ile 80’e çıkarılacağını kaydetti.


HABER MERKEZİ
Başkan Çağlayan açıklamasının devamında şunları kaydetti;
”Kırklareli Belediye Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Kırklareli Belediyesi hayvan barınağının peyzaj ve çevre düzenleme çalışmaları için projesi hazırlanarak, ilk çalışmalara başlandı.
Kafeslerin boyanma işlemleri ile başlayan çalışmalarda hayvan kafes sayısı da arttırıldı. Barınak etrafında ağaçlandırma çalışmaları yapıldı ve daha yeşil bir alan haline getirilmesi için projeye ilave alanlar eklendi.
Kırklareli genelinde yapılan hizmet ve kentleşme yolculuğundan hayvan sever dostlarımızın ve vatandaşlarımızın da talepleri göz önünde bulundurularak yapılan rekreasyon çalışmaları ile proje tamamlandığında kalite ve hizmet kapasitesi anlamında gelişmiş bir yapıya kavuşacağız.
Şuan da, aynı anda 50 hayvana hizmet verebilen barınak kapasitesi ilave edilen kafesler ile 80’e çıkarılarak, Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen projenin en kısa zamanda tamamlanması planlanmaktadır.
Barınak, Haftanın 7 günü sabah 08.30 ile 17.30 arası hizmet vermektedir. Vatandaşlarımızın, her hangi bir şikayetinde ve olası bir problemde ekiplerimiz her saat çözüm için bölgeye gelerek vatandaşlarımıza yardım etmektedirler.” (cs)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.