“Kırklareli halkı daha aktif ve güçlü bir DSP görecektir”

19
Demokratik Sol Parti (DSP) Kırklareli İl Başkanı Yaşar Mert’in sağlık
sorunları sebebi ile görevinden istifa etmesinin ardından, DSP
Kırklareli İl Başkanlığı’na atanan Göksel Ölmez oluşturduğu yeni İl
Yönetimi’ni tanıttı.

HABER MERKEZİ
Demokratik Sol Parti (DSP) Kırklareli İl Başkanı Yaşar Mert yaşadığı sağlık sorunları sebebi ile geçtiğimiz günlerde görevinden istifa etmişti. Mert’in istifası ile boşalan DSP Kırklareli İl Başkanlığı görevine atanan Göksel Ölmez yeni oluşturulan İl Yönetimi’ni kamuoyuna tanıtmak amacıyla 19 Mart 2011 Cumartesi günü saat 13.30’da parti binasında bir toplantı düzenledi.
Kırklareli halkının yapılan yeni üye kayıtları ile birlikte daha güçlü daha aktif bir Demokratik Sol Parti göreceğini ifade eden Ölmez şunları kaydetti:
“İl Başkanımız Yaşar Mert’in rahatsızlığı ve tedavisinin uzun süreceği nedeni ile istifa etmek zorunda kalmıştır. Kendisinin en kısa zamanda eski sağlığına kavuşmasını diler yeniden parti saflarında hep birlikte çalışacağımız günlerin gelmesi dileğiyle İl Başkanlığı adına Allahtan acil şifalar diliyorum.
Genel Merkezimizden gelen talimatla İl Başkanlığı yönetimimiz yeniden oluşturuldu. Yeni oluşumda İl Başkanlığına Genel Merkezimizin ataması ile göreve getirildim. 12 Haziran 2011 Pazar günü yapılacak olan Genel Seçimlere çok az bir sürenin kalması hızlı bir şekilde çalışmalara başlamamız gerektiğini göstermektedir. Kırklareli halkı İl Başkanlığımıza yapılan yeni üye kayıtları ile birlikte daha güçlü daha aktif bir Demokratik Sol Parti görecektir.
Rahmetli Onursal Başkanımız Bülent Ecevit’in çizdiği Ulusal Sol’da yürümek ve bize düşen görevi yapmak üzere bayrağı devir aldık. Çalışanlar, üretenler ve emekliler açısından yaşanan ekonomik sıkıntılar toplumumuzu öyle bir baskı altına almıştır ki insanlar sadece günlük yaşamlarını kurtarma derdine düşmüşlerdir
Partimizi Sol Oyları bölmekle suçlayan insanlara şunu söylemek istiyorum bizim kimsenin oylarını eksiltmek gibi bir derdimiz yok aksine Ulusal Solcular zaten bizi tercih ediyor. Meclis’te mutlaka beşinci bir partinin olması gerektiğine inanıyoruz. Çünkü Tek Dilli Eğitimimizin sorgulandığı bir ortamda Ulusal Solcu bir partinin Meclis’te olması gerekliliğine inanıyoruz. Aksi takdirde bu tehlikeli gidişata “Dur” diyecek kimse olmayacak.
Genel Merkezimizin ve diğer partilerin bağımsız kamuoyu araştırmaları yapan şirketlere yaptırdıkları kamuoyu yoklamaları neticesinde % 24-26 arasında kararsız bir seçmen olduğu belirtilmekte, bizde bu oyların %17’isine talibiz. Önümüzde yaklaşık 84 günlük bir seçim zaman var. Bu süreci en verimli şekilde kullanmak için çok çalışıyoruz. Kırklareli’mizi mecliste en iyi temsil edecek olan adaylarımızı aday adaylarımız arasından seçmek için çok titiz bir çalışma içerisindeyiz.
Yeni ataması yapılan İl Başkanlığı üyelerimiz şu şekildedir; İL Sekreteri Sevgi Özmetin, Sayman M. Tamer Öztaşkın, Üyeler; Adnan Bıyıklı, Kadir Baykal, Zeynep Dalca, Şükrü Oğuz, Şener Ürpek, Hüseyin Kahya, Rıdvan Balkan, Nilay Avrap, Yüksel ovalı, Ayla Şener, Hasan Çetinbaş, Serhat şişmanoğlu, Doğan Uzunoğlu, Ferhat Soykan, İsmail Öztürk, Ali Yalçınkaya, Tayfur Ertop.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.