Kırklareli Günlüğü- Faruk Ceylan

17
CHP Başkanlar Yarışında son dakika


farukceylan39@gmail.com
30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan Yerel Seçimlerde, yaptığımız araştırmalar, CHP’nin dört aday adayından biri olan Belediye Başkanı Cavit Çağlayan’ın, Kırklareli Halkı tarafından çok sevildiğini gösteriyor.
Boş zamanlarında sürekli Halkın içinde olan, Halkla birlikte vakit geçirmeyi seven, vatandaşla tavla oynayıp, kahvede maç seyreden, maç seyrederken, gol olunca kahvedekilerle kucaklaşan halleri ve halktan, sıradan bir adam profili ile Cavit Çağlayan Halk tarafından çok seviliyor.
Vatandaş; “Cavit Çağlayan bizim gibi sıradan bir adam. Belediye Başkanı diye kendisini Halktan tecrid etmiyor. Alçak gönüllü. Sürekli Halkın içinde, Halkla olmayı seviyor. Bu mütevazi halleri de onu kendimizden biri olarak görmemizi sağlıyor.
Geçmişte birçok Belediye Başkanı gördük. Belki hepsi değil ama birçoğu kendisini Halkın üzerinde gördü, büyük gönüllülük yaptı. Bu da kendilerine karşı sempati yerine, antipati duyulmasına sebep oldu. Bunun örneklerini herkes yaşadı.”  diyerek, Başkan Cavit Çağlayan’ı, doğal halleri ve alçak gönüllülüğü ile sevdiklerini söylüyorlar.
Halkın Cavit Çağlayan’a duyduğu sevgi CHP’nin aday belirlemede başvuracağı yöntemlerden biri olan anketlerde kendisi için avantaj olacak gibi görünüyor.
Bir başka CHP aday adayı Ünal Başkur’un da Mahallelerde Halkla buluşarak projelerini anlatması, kalabalık katılımlarla büyük ilgi görüyor. Halk dikkatle projeleri takip ederken, olumlu yorumlarda bulunuyor.
CHP aday adaylarından Kadir Gökçe’nin sosyal paylaşım sitelerinde paylaştığı Belediye Başkanlığı dönemindeki hizmetleri ve o yıllara ait nostaljik fotoğrafları görenler; “Buda var mıydı? Kadir Gökçe bunu da yapmıştı. Nasıl da unutmuşuz. O günlere gittik.” Tarzından yorumlarda bulunuyorlar.  Vatandaş en çok Kadir Gökçe’nin paylaştığı eski Kırklarelispor fotoğraflarını beğeniyor.
CHP eski İl Başkanı Vecdi Gündoğdu aday adaylığı sürecinde diğer aday adaylarına göre daha rahat bir görüntü çiziyor. Yıllarca İl Başkanlığı yapmış olmanın avantajından istifadeyle üyelerle dirsek temasını sürdüren Gündoğdu şimdilik tanıtım broşürü dağıtarak vatandaşa  ulaşmaya çalışıyor. Tespitlerimize göre Gündoğdu üye bazlı eğilim yoklamasında avantajlı gözükse de anketlerde ki şansı diğer aday adaylarına göre nasıl bir grafik çizeceği belirsizliğini koruyor.
Bir kısım Vatandaş  Vecdi Gündoğdu’yu, eski CHP İl Başkanı değilmi? Bir kısmı da Sanayi de dükkanı vardı galiba. Diyerek hatırlamaya çalışıyor.
CHP’de kim aday olacak? Bu sorunun cevabını eğilim yoklaması ve anketler yapılmadan önce tespit edip tahminlerimizi sizlerle paylaşmak için çalışmalarımız devam ediyor.
Doğru bilgileri elde edip, Halkımızı doğru bilgilendirmek için ulaşabildiğimiz kadar fazla vatandaşımıza ulaşmaya çalışıyoruz. Bunun tahminimizin doğruluk yüzdesini arttıracağını biliyoruz.
Öte yandan Ak Parti’de Aday adaylığını resmi olarak açıklayan yok. Selahattin Minsolmaz ismi ile beraber, Cengiz Bağdan, Emin Tunç, eski adaylar olarak anılırken, Son zamanda da Yudaer Ulus ile Ertan Özbek ismi konuşuluyor olmaya başladı.
MHP diğer partilere göre önde. Derya Bulut’u Aday olarak belirleyip, rakipleri aday belirleme telaşı ile vakit geçirirken MHP seçim Startını çoktan verdi.
Şimdilik bu kadar. Çalışmalarımızın neticelerini kısa bir süre sonra ayrıntılı olarak sizlerle paylaşmayı hedefliyoruz.
 Bizi izlemeye devam ediniz.  Hayata dair umutlarınızı yitirmeyiniz ve mutlu kalınız değerli okurlarım.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here