Kırklareli Fotoğraf Grubu ve Öğretmen Atölyesi Grubu sanatsal eserlerini sergiledi

21
Kırklareli Fotoğraf Grubu ve Öğretmen Atölyesi Grubu sanatsal eserlerini sergiledi

1. Uluslararası Kırklareli-Yayla Bolluk Bereket ve Hasat Günleri kapsamında dün başlayan etkinlikler dolayısıyla fotoğraf ve resim sergisi açılışı gerçekleşti. Saat 16:30’da açılışı yapılan sergiye Kırklareli Tevfik Fikret Yatılı Ilköğretim Bölge Okulu Salonu ev sahipliği yaptı.

Kırklareli Valisi Cengiz Aydoğdu’nun açılışını gerçekleştirdiği fotoğraf ve resim sergisine Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan, Il Emniyet Müdürü M. Behzat Canbazoğlu, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mustafa Aykaç, Kırklareli Milli Eğitim Müdürü Ziya Eser ile birlikte oda, dernek ve birlik başkanları da katılım                 gösterdi.

Kırklareli Valisi Cengiz Aydoğdu, açılış kurdelesini kesimi sırasında Öğretmen Atölyesi Grubu’ndan Mukadder Bağıran’dan sergi ile ilgili bilgiler aldı. Aydoğdu, emeği geçen sanatçılara teşekkür ederek açılış kurdelesini kesti. Ilk olarak Kırklareli Fotoğraf sergisini gezen Aydoğdu, fotoğraf sanatçılarından kareledikleri fotoğraflar hakkında bilgiler aldı. Fotoğrafları dikkatle inceleyen Kırklareli Valisi Cengiz Aydoğdu ve beraberindekiler fotoğraf grubu üyeleri ile yakından ilgilendi.

Sergiye iştirak edenler fotoğrafları çok beğendiklerini belirterek, Öğretmen Atölyesi Grubu’nun yapmış oldukları resimleri incelemek üzere yağlı boya, karakalem, sulu boya resimlerinin bulunduğu salona geçtiler. Salonda bulunan katılımcılar burada bulunan tabloları da itinayla incelediler. Kırklareli Valisi Cengiz Aydoğdu, oda, dernek ve birlik başkanları da her iki grubun çalışmalarından desteklerini esirgemeyeceklerini söylediler. Kırklareli Valisi Cengiz Aydoğdu ve beraberindekiler Kırklareli’nin yöresel davul zurna ezgileri eşliğinde uğurlandılar.

Fotoğraf Sergisi açılışında çalışmalarını sergileyen Kırklareli Fotoğraf Grubu üyeleri şu isimlerden oluşuyor; Kadir Teksin, Ercan Enterli, Sedat Yılmaz, Tamer Arda, Özgür Tiran, Şahin Gin, Özgün Tiran, Ali Gökçen, Nedret Benzet, Recep Gündüz, Timur Şen, Erhan Baycan, Selçuk Aslan.

Fotoğraf Sergisi açılışında çalışmalarını sergileyen Öğretmen Atölyesi Grubu üyeleri ise şu isimlerden oluşuyor; Cavide Karakol, Tomris Turan, Nuriye Üstündağ, Cemile Yüce, Zehra Yılmaz, Mukadder Bağıran, Nermin Esgel, Gülay Şeker, Funda Akar, Şükran Balcıoğlu, Fenniye Baykan, Sonel Tolun, Nurdan Güven.

Sergi açılışı sonrasında yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi aldığımız Mukadder Bağıran şunları dile getirdi;

“Il Kültür Turizm Müdürlüğü’ne bağlı öğretmen resim atölyesinde çalışıyoruz. Emekli öğretmen, ev hanımı, muhasebeci arkadaşlarla 2002’den beri çalışmalarımızı yürütüyoruz. Öğretmenimiz Asker Ressam Ahmet Öğreten eşiliğinde yağlı boya, karakalem, sulu boya resimleri yapıyoruz.

Daha önceki çalışmalarımızı Ahmet Öğreten’in atölyesinde yürütüyorken, şimdi kendi atölyemizde faaliyetlerimize devam ediyoruz.

15 karma sergi açmamızın yanı sıra aramızdan kişisel sergi açan arkadaşlarımız da oldu. Bugün burada sergilediğimiz 30 resimin 7 tanesi sulu boya 1 tanesi kara kalem, diğerleri ise yağlı boyadır. Bu zamana kadar yaptığımız faaliyetlerle Kırklareli’ni temsil ediyoruz. Çalışmalarımıza destek olacak kişilerin yardımlarını bekliyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here